У Слов’янську тіло зниклого замість правоохоронців знайшли волонтери

Дата: 20 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

У Слов’янську замість правоохоронців тіло зниклого Ігоря Гайденка (57) знайшла волонтерська пошукова група “Плацдарм”. Вона спеціалізується на пошуках та ексгумації військових другої світової війни, а наразі ексгумує поховання під час окупації Слов’янська та Краматорська “бандою Ігора Гіркіна”.

Про це пишуть правозахисники у моніторинговому звіті “Заради імені одного”, підготовленому Центром громадянських свобод під егідою Коаліцій громадських організацій та ініціатив “Справедливість заради миру на Донбасі”.

Мешканець Слов’янська Ігор Гайденко виїхав з міста на власному автомобілі 18 червня 2014 року. Він зник після того, як пройшов блок пост так званої “ДНР” неподалік Донецька. Під час останньої телефонної розмови він сказав рідним, що їде дорогою до села, де проживала його мати.

Через чотири дні після зникнення дружина подала за місцем проживання в Ізюмський міський відділ МВС відповідну заяву, а її донька – у Слов’янській міськвідділок. Правоохоронці лише опитали рідних.

Пошуком зайнялась група “Плацдарм”. У травні волонтерам вдалось знайти спочатку машину зниклого, а трохи згодом, неподалік від неї — могилу з декількома тілами. Одне з них мало специфічні прикмети Ігоря Гайденка. Донька не змогла однозначно підтвердити, що тіло належить батькові, однак ДНК аналіз вказав, що це саме Ігор Гайденко.

“Протягом усього цього часу жодних слідчих дій МВС Слов’янську по цій справі так і не провело. Хоча робота групи «Плацдарм» показує, що вона цілком можлива, навіть на території підконтрольній так званій “ДНР””, – пишуть правозахисники у звіті “Заради імені одного”.

Автори звіту розповіли також про неефективне розслідування зникнення 28-річного Узакова О. В., який зник 2 червня 2014 року у Донецьку. Червоноармійські правоохоронці також не розслідують і зникнення Євгена Косоухова (29), Сергія Греся (28) та Євгена Колесова (19).

Нагадаємо, четверта Женевська Конвенція вимагає від сторін у конфлікті сприяти розслідуванню за запитами осіб, що розшукують своїх родичів, з якими вони виявились розлучені в результаті конфліктів.

Право на отримання інформації про долю родича так само передбачене в Міжнародній конвенції для захисту всіх осіб від насильницьких зникнень, до якої Україна приєдналась 17 червня 2015 року. Експерти наголошують, що родичів належить негайно інформувати про взяття в полон, поранення або загибель члена родини.

Прийнята у 1979 році Резолюція №33/173 Генасамблеї ООН закликає уряди світу виділяти ресурси і проводити невідкладні і неупереджені розслідування випадків насильницьких або недобровільних зникнень.

Як відомо, у квітні 2015 року українські правозахисники на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи презентували матеріали про зниклих українців в зоні АТО.  

%%GALLERY%%

Після чого ПАРЄ прийняла резолюцію “Безвісті зниклі особи протягом конфлікту в Україні”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter