Лише третина підлітків тестувались на ВІЛ за власним бажанням – опитування

Дата: 01 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

54% підлітків групи ризику тестувались на ВІЛ протягом останнього року. Серед дітей, які не належать до груп ризику, такий показник сягає 23%.

Про це повідомила Катерина Нагорняк, представниця Українського інституту соціальних досліджень ім. Олександра Яременка із посиланням на онлайн-опитування 1 439 підлітків віком від 10 до 24 років.

До групи ризику експерти зараховують тих дітей, які мали понад шість партнерів протягом 12 місяців, які не користуються презервативи або вживають ін’єкційні наркотики. Також до цієї категорії належать дівчата, які практикують комерційний секс та хлопці, які мають секс з чоловіками.

“Найвищий відсоток групи ризику зосереджений в основному у групі 18-19 років. А якщо судити за статтю, то це хлопчики. Якщо говорити про підлітків 10 – 17 років, то тут показник сягає вього 9%”, – каже Катерина Нагорняк.

Респонденти говорять, що при тестуванні порушували їхню анонімність або вимагали гроші за безкоштовний тест.

До бар’єрів тестування на ВІЛ діти також зараховують незнання про місця проведення тесту (23%) та страх заразитись під час тестування (10%). 59% підлітків груп ризику ніколи не задумувались про необхідність тестування. 41% вважають, що у них невеликий ризик зараження. 28% підліткам ніколи не пропонували зробити тест. Ще 10% боялись осуду оточуючих, 17% навіть не хочуть знати, що інфіковані, і 11% дітей бояться, що медпрацівники повідомлять результати тесту батькам.

47% дітям груп ризику зробити тест запропонували соціальні працівники або співробітники громадських організацій. 11% підлітків запропонували медичні працівники. 32% зробили тест за власною ініціативою і лише 5% дітей порекомендували друзі або знайомі.

На запитання соціологів про причини тестування на ВІЛ, 67% дітей зауважили, що мали секс без презервативів, 21% вживали ін’єкційні наркотики, 7% дітей необхідні були документи для навчання, роботи, візи. 7% зауважили що зробили собі тату або пірсинг, а 3% дізнались, що партнер вживав ін’єкційні наркотики.

Оскільки 44% хлопців 18-19 років належать до груп ризику, необхідно розробити стратегію профілактичних програм задля подалання ВІЛ/СНІДу для цієї групи, вважає Нагорняк.

Нагадаємо, раніше Центр інформації про права людини повідомляв, що в Україні створили онлайн-платформу для попередження ВІЛ/СНІД серед підлітків. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter