У справі Автомайдану суддя виніс рішення під тиском, а голова суду порушив присягу

Дата: 09 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Під час розгляду справ автомайданівців багато суддів діяли невідповідно до закону і до власної волі.

Як повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини, про це розповів Роман Маселко, адвокат Автомайдану, член Колегії Адвокатської дорадчої групи, яка бере участь у розслідуванні справ щодо подій на Майдані.

Як говорить адвокат, проблема не у некомпетентності суддів і не в тому, що справи розглядалися поспіхом. Під час захисту активістів Автомайдану він неодноразово стикався з тим, що судді діяли невідповідно до закону і до власної волі.

Маселко наводить приклад судді Києво-Святошинського районного суду Владислава Лисенка: “Суддя Лисенко після засідання, де всі докази підтверджували невинуватість особи, все ж таки виніс рішення про максимальне застосування санкції – позбавлення прав на шість місяців. Після засідання вийшов і повідомив мені, що інакше не може, бо тоді до нього можуть застосувати санкції“.

Після того, як Роман Маселко зазначив, що він суддя і має виносити рішення за законом, Лисенко пообіцяв порадитись із головою суду і пішов до нього в кабінет. Але через два дні все ж було винесено рішення про позбавлення прав на шість місяців.

Зараз проти цього судді, за словами адвоката, відкрито кримінальне провадження за статтею 375 Кримінального кодексу (винесення завідомо неправосудного рішення), і справу вже передано до суду. Щодо голови суду Володимира Лисенка є висновок Вищої ради юстиції про порушення ним присяги.

Маселко зазначає, що за подібними випадками звільняють конкретних людей, але не встановлюються причини того, чому ці судді виносили такі рішення, чому це мало такий “масовий та зухвалий характер”, чи є зв’язок між суддями та керівництвом судів, яке могло надавати відповідні вказівки.

На думку адвоката, проблемою є те, що загалом по справах Автомайдану, триманню під вартою, забороні мирних зібрань немає єдиної бази даних ані в прокуратурі, ані в тимчасовій слідчій комісії, ані у Вищій раді юстиції. Але за офіційною інформацією Генпрокуратури 126 суддів виносили очевидно неправосудні рішення.

Розслідуванню справ та встановленню організаторів порушень з боку суддів та правоохоронців заважає й те, що не досліджується системність. Маселко зазначає, що існує понад 40 обвинувальних актів щодо працівників ДАІ, які фальсифікували протоколи щодо автомайданівців. Але ці справи розглядаються як окремі, не пов’язані між собою епізоди.

Нагадаємо, Центр інформації про права людини повідомляв, що суддя Шевченківського суду Києва Ірина Макаренко заявила про тиск з боку керівництва суду у справі Автомайдану. За її словами, голова суду та його заступник вимагали якнайшвидше винести рішення, хоча у справі не вистачало матеріалів, і суддя хотіла відправити її на дооформлення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter