“Забути про Гаагу: Україна знову відкладає ратифікацію Римського статуту”

Дата та час події: 15 Грудня 2015, 10:00
A+ A- Підписатися

У вівторок, 15 грудня, о 10:00 в Українському кризовому медіа-центрі (Європейська площа, вул. Хрещатик, 2) відбудеться прес-конференція за участі парламентаріїв різних країн, учасників міжнародної організації “Парламентарії за глобальні дії” (надалі PGA) на тему: “Забути про Гаагу: Україна знову відкладає ратифікацію Римського статуту”.

Із часів повалення авторитарного режиму Віктора Януковича міжнародне співтовариство спостерігає за демократичними реформами в Україні. Багато з них об’єктивно вимагають тривалого часу. Але ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду є суто питанням політичної волі. Останні новини від законотворців дають підстави вважати, що Україна йде шляхом відмови від міжнародного правосуддя в найближчій перспективі.

Про це буде йти мова на прес-конференції, в якій візьмуть участь депутати іноземних парламентів, що прибули в Україну для міжпарламентського семінару щодо Міжнародного кримінального суду та захисту цивільного населення, а також представники платформи Правозахисний порядок денний:

· Маргарета Седерфельт – депутат парламенту Швеції, фінансовий директор PGA;

· Патра Бойд – депутат парламенту Австрії, член Ради PGA,

· Марк Прічард – депутат парламенту Великобританії, член Ради PGA

· Ірина Думич – Центр Громадянських Свобод, платформа Правозахисний порядок денний.

Довідково:

Parliamentarians for Global Action (Парламентарії за глобальні дії) – неприбуткова, позапартійна міжнародна мережа представників парламентів з усіх регіонів світу. Створена з метою об’єднати зусилля осіб, що працюють з законодавством задля утвердження принципу верховенства права, пропаганди цінностей прав людини, демократії, недискримінації та гендерної рівності.
PGA співпрацює з членами українського парламенту з лютого 2003 р. в рамках Парламентської кампанії щодо універсальності та ефективності Римського статуту Системи МКС, через яку наші Члени у всіх регіонах світу доклалися до ратифікації статуту 76 з 123 Країн, що приєдналися до МКС.

Правозахисний порядок денний – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу, аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр Громадянських Свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Будинок прав людини в Києві, Центр “Соціальна Дія”, Проект “Без кордонів”, Євромайдан SOS.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter