Резюме звіту “Злочини та інциденти ненависті в Україні”
Резюме звіту “Злочини та інциденти ненависті в Україні”

Наявна публікація є скороченою версією звіту «Злочини та інциденти ненависті в Україні». Його автором є Андрій Кравчук, експерт правозахисного ЛГБТ Центру «Наш світ». Публікацію присвячено особливо небезпечному для суспільства типу злочинів, викликаних упередженістю до певних основоположних ознак людини, таких як раса, етнічна належність, релігійні або інші переконання, сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність. У матеріалі представлено огляд ситуації за 2015-2018 роки.

Крім того, документ містить аналіз чинного українського законодавства, статистичну інформацію щодо кількості, різновидів та мотивів скоєння злочинів на ґрунті ненависті, а також поточні дані щодо стану та методів їх розслідування правоохоронцями.

Особливо актуальною публікація є з огляду на те, що за останні роки суттєво збільшилася кількість повідомлень про скоєння злочинів ненависті в Україні, а тенденції розвитку загрожують подальшим загостренням проблеми.

Читати Резюме звіту Злочини та інциденти ненависті в Україні.pdf

Матеріал презентували під час спільної конференції Центру інформації про права людини та правозахисного ЛГБТ Центру «Наш світ» “Нетерпимість без відповідальності: мова ворожнечі та злочини ненависті в Україні”. 

Автор висловлює подяку рецензентами звіту:


В’ячеславу Ліхачову, керівнику Групи моніторингу прав національних меншин Конгресу
національних громад України
Максиму Буткевичу, координатору проекту “Без кордонів”
Роману Лихачову, заступнику голови ЧМГО “Чугуївська правозахисна група”
Сергію Пономарьову, менеджеру Ромської програми Міжнародного Фонду “Відродження”
Яні Салаховій, співзасновниці ГО “Театр для діалогу”

Авторка ілюстрації на обкладинці — Євгенія Олійник. 

Публікацію підготовлено та видано за фінансової підтримки Фонду з прав людини Міністерства закордонних справ Нідерландів.

Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини