Презентація збірки про Універсальний дизайн на Книжному арсеналі

Дата та час події: 22 Квітня 2015, 00:00
A+ A- Підписатися

З 22 по 26 квітня у Мистецькому арсеналі (Київ, Лаврська, 10-12) триватиме 5-й міжнародний ярмарок “Книжковий Арсенал”.

26 квітня на ярмарку буде презентовано збірку “Універсальний Дизайн: практичні поради для кожного” авторів Ірини Виртосу та Тетяни Печончик (Центр інформації про права людини). У збірці містяться приклади застосування принципів Універсального Дизайну та критеріїв доступності у різних сферах життя. Описано такі елементи, як зручні пандуси, універсальні карти-схеми метро зі шрифтом Брайля, широкі турнікети та входи з розсувними дверима у публічних установах, горизонтальна рухома доріжка у аеропортах, підсвічування сходів, зручні ручки на дверях, відсутність сходів та бордюрів. Також подані поради для українських роботодавців, власників установ, політиків, журналістів та громадських діячів щодо того, яким чином вони можуть сприяти впровадженню цього світового досвіду та робити середовище більш дружнім, зручним і безпечним для усіх категорій громадян.

Під час ярмарку також буде представлено книжку про АТО Катерини Сергацкової та Артема Чапая “Війна на три букви”, інтерв’ю Мустафи Найєма з Юрієм Луценком про досвід ув’язнення, книжку розслідування про Межигір’я Сергія Лещенка, проект “Єлюди” Крістіни Бердинських, розслідування закулісної історії Євромайдану від Соні Кошкіної, книжка Наталки Гуменюк “Майдан Тахрір. У пошуках втраченої революції”.

Гості події матимуть можливість відвідати тренінги, воркшопи, зустрічі із спеціалістами різних сфер, майстер-класи і художні читання.

23 квітня організатори запрошують святкувати Всесвітній день книги, слухати поезію і музику у дворі: Маріанну Кіяновську і Яцека Денеля, Ульріке Альмут Зандіґ і Григорія Семенчука, експериментальну програму на вірші українських сучасних поетів “Звуки сказу” співачки з Дубліну Олесі Здоровецької, проект “Ті, що бачили їх разом” Катерини Бабкіної та Антона Байбакова.

Також серед подій – вечір 30-річчя Бу-Ба-Бу, лекція видатного німецького історика Карла Шльогеля про війну в Україні та її сприйняття у Європі, дискусія українських істориків і Хіроакі Куромія, автора книги “Свобода i терор у Донбасi. Українськo-росiйське прикордоння 1870-1990-тi роки”.

Музей книги і друкарства презентує експозицію “Книжковий квартал” – обкладинки чотирьох знакових українських художників, кожен з яких працював у галузі оформлення книги: Василя Кричевського, Михайла Жука, Георгія Нарбута і Василя Єрмілова.

Центр Сучасного Мистецтва проведе низку заходів, присвячених креативним індустріям і цензурі. Також вперше активно братиме участь у ярмарку фонд “Ізоляція” з “Живою бібліотекою Донбасу”. 

Відбудуться два воркшопи тренерів Міжнародної молодіжної бібліотеки Мюнхена для волонтерів, бібліотекарів, психологів та педагогів, котрі працюють з дітьми-переселенцями та дітьми, що постраждали у військових конфліктах, а також тренінг для батьків “Як не помилитися, купуючи дитині книжку”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter