Активісти ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк?” заявляють про погрози та переслідування

Дата: 25 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Активісти ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк?”, яка з’явилась як відповідь на напад на херсонську активістку та її смерть, заявили про погрози та переслідування.

Про це вони повідомили на сторінці у Facebook.

Імена членів ініціативи, яким погрожували, активісти не назвали, проте зазначили, що протягом останніх двох тижнів зазнають системного тиску.

“Кільком із нас передавали “попередження” та прямі рекомендації “виїхати на час розслідування з країни” від осіб, пов’язаних із МВС, помічена “наружка” за двома з активістів, за двома з нас постійно демонстративно, не ховаючись, їздять автівки на херсонських номерах, декільком просто ламали дверні замки, але не змогли потрапити всередину. Також ми бачимо атаки на наші робочі електронні ресурси та почали регулярно отримувати дивні дзвінки на мобільні і стаціонарні телефони, а також особисті повідомлення в соцмережах з пропозиціями зустрітися “якомога швидше” від незнайомців”, – наголошують активісти.

Повідомити про тиск члени ініціативи вирішили після того, як до одного з них показово увірвалися у квартиру.

“Нічого не вкрали, а просто влаштували безлад у квартирі з метою залякування, ми вже про це мовчати не можемо. Це системна робота “по активістах”. Ми хотіли би попередити громадськість, всіх, хто слідкує за цією справою і небайдужий до нашої боротьби, про те, що ніхто з членів ініціативи не зберігає вдома зброї масового знищення, наркотиків та інших заборонених речовин. Ніхто з нас також не має суїцидальних намірів – ми всі життєрадісні, вмотивовані та дуже вперті” – зауважили вони.

Активісти пов’язують погрози з оголошенням підозри одному з замовників убивства Катерини Владиславу Мангеру. Вони зазначили, що тиск посилився після його виходу під заставу. 

Катерина Гандзюк померла в лікарні 4 листопада після того, як 31 липня її облили сірчаною кислотою. Того ж дня поліція змінила кваліфікацію справи з замаху на злочин на умисне вбивство. У справі було п’ятеро затриманих. 

11 лютого голові обласної ради Херсонської області Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк. Вночі 15 лютого суд обрав Мангеру запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави в розмірі 2,5 млн грн. Мангер звинувачення відкидає, а на суді заявив, що Гандзюк нібито співпрацювала з СБУ, а напад буцім організував генерал СБУ Данило Доценко. Адвокат Мангера вніс заставу, і голова облради вийшов на волю. 18 лютого голова обласної ради Херсонської області повернувся на роботу. 19 лютого Генпрокуратура подала апеляцію на запобіжний захід підозрюваному Мангеру.

Згодом батько вбитої активісти Віктор Гандзюк заявив, що за ним стежать. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter