Документальний фільм про створення “Театру для діалогу”. Перегляд та дискусія

Дата та час події: 24 Січня 2015, 15:00
A+ A- Підписатися

24 січня з 15:00 до 16:30 на території кіностудії ім. О. Довженка (просп. Перемоги, 44) у Чорній залі відбудеться перегляд документального фільму про те, як створювався “Театр для діалогу” під час Майдану.

Після перегляду фільму можна буде долучитись до інтерактивного обговорення на тему: “Роль мистецтва участі в здійсненні соціальних змін в Україні”. 

Коли в січні минулого року учасники Майдану перейшли до насильницьких дій, група активістів вирішила створити безпечний простір для діалогу про ці події мовою театру. В січні 2014 року ініціатива “Театр для діалогу” запросила практиків методики Театр пригноблених з усього світу приїхати в Україну для театральної роботи та проявити солідарність з українським народом. Цей проект отримав назву “Цунамі джокерів” (джокер – людина, яка практикує методику Театр пригноблених). 

На запрошення відгукнулись 6 джокерів з різних країн світу, які провели семінари та підготували вистави про події тих часів у п’яти містах України: Києві, Чернігові, Чернівцях, Львові та Донецьку. Всі вистави, які були показані в лютому, були записані на камеру. Рік потому є можливість пригадати ті події під час перегляду документального фільму про “Театр для діалогу” в часи Майдану. 

Трейлер фільму можна переглянути тут

Довідка: 

“Театр для діалогу” – група активістів, що працюють з методикою Театру пригноблених для створення змін у суспільстві. Ініціатива народилась як альтернатива насильницькому протесту на Майдані у січні 2014 року. Протягом 2014 року учасники ініціативи провели більше 20 заходів у 6 містах України та залучили близько 1200 людей до своїх показів та семінарів. Деякі теми, з якими працювала ініціатива: протести під час Майдану, життя переселенців, проблеми молоді, роль та місце жінки в українському суспільстві, корупція у вищій школі, та інші. 

Фейсбук сторінка ініціативи тут.

Театр пригноблених — театральна методика, яка була створена бразильським режисером і політиком Аугусто Боалем спеціально для того, щоб створювати безпечне середовище для участі кожного в творчому процесі та використання мистецтва для обговорення та вирішення соціально-економічних проблем.

Зараз команда “Театру для діалогу” перекладає книгу Аугусто Боаля “Ігри для акторів та не акторів” українською мовою. Ця книга буде корисна всім, хто займається театром або театральними практиками, а також активістам, які працюють над розбудовою діалогу. На цьому сайті можете прочитати та підтримати кампанію спільнокошт.

Контактна особа: Оксана Потапова (050) 620-27-27.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter