Експертизи у справах Майдану виконують повільно через брак експертів – Горбатюк

Дата: 23 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

В Інститутах судових експертиз у Києві та Харкові працюють всього по одному експерту-балісту, і це викликає серйозні затримки з балістичною експертизою у справах Майдану.

Про це в ефірі Громадського повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

“Так, є дійсно некомплект експертів. Це ситуація, яка стосується не тільки справ Майдану. Це проблематика тих експертних установ, тих відомств, у яких працюють ті експерти. Тобто ми призначаємо, ми пишемо листи, ми пишемо, що нам важливо максимально швидко отримати ці експертизи. Але руху в них не збільшується”, – сказав Горбатюк.

За його словами, у Харківському інституті науково-дослідних експертиз та Київському науково-дослідному інституті судових експертиз працюють всього по одному балістичному експертові. Горбатюк розповів, що деякі експертизи тривають по два роки.

Водночас співробітниця Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Наталя Баюрко пояснила, що термін виконання експертиз залежить від складності питань та експертних задач.

“Експертизи щодо справ Майдану почали надходити до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз ще з 2014 року. На сьогодні призначені тоді експертизи є виконаними, матеріали висновків судових експертів надані то тих установ, які призначали ті експертизи. Нові експертизи, що призначають до цього часу, виконуються в робочому порядку. Експерти намагаються докладати всіх зусиль, щоб цей процес пришвидшити, але термін їхнього виконання залежить від складності питань та експертних задач”, – наголосила Баюрко.

Раніше Горбатюк заявляв, що експерти не можуть провести слідчі експерименти на вулиці Інститутській у Києві через початок будівництва Музею Революції гідності. Водночас родини Небесної сотні погодилися на те, аби перенести тимчасовий меморіал з центру Києва для проведення експертиз у справах Майдану.

Нагадаємо, що, за даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали дві з половиною тисячі людей, 104 з них загинули. 48 людей загинули внаслідок розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року. 80 осіб дістали поранення саме від обстрілів з боку “Беркуту”.

Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об’єднані в одну велику “Справу Майдану”, яка налічує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Нещодавно цифрова реконструкція розстрілів під час Євромайдану, створена американськими дослідниками, підтвердила факт стрілянини по протестувальниках із сектору, де перебували співробітники спецпідрозділу МВС України “Беркут”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter