Літак рейсу MH17 збили з “Бука” протиповітряної оборони Росії – Міжнародна слідча група

Дата: 24 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Зенітно-ракетний комплекс “Бук”, із якого збили пасажирський літак рейсу MH17, належав 53-й бригаді протиповітряної оборони Росії, базованій у місті Курськ.

Про це заявив Фред Вестербеке, голова Міжнародної слідчої групи (JIT), що займається розслідуванням катастрофи пасажирського літака рейсу MH17 у небі над Донбасом влітку 2014 року, повідомляє Радіо Свобода.

Нині на військовій базі поблизу міста Утрехт (Нідерланди) група представила проміжні результати своєї роботи.

“З огляду на цю констатацію, виникають питання, чи сама бригада була активно залучена до збиття літака рейсу MH17 2014 року. Це важливе питання, яке JIT все ще розслідує. Російська Федерація досі не відповіла Міжнародній слідчій групі, чи був “Бук” 53-ї бригади використаний на сході України і чи його було застосовано для збиття літака. Ми зверталися до Росії з вимогою надати нам всю інформацію, яка може бути важливою для нас, згідно з резолюцією Ради безпеки ООН”, – заявив Вестербеке.

Під час прес-конференції JIT представив незаперечні відеодокази того, що у збитті був використаний саме російський “Бук”, та деякі інші результати розслідування.

Користуючись нагодою, члени JIT звернулися до преси та громадськості із закликом надати будь-які відомості, що можуть допомогти виявити винних у цьому злочині. Серед доповідачів також був голова СБУ Василь Грицак, відомство якого входить до числа розслідувачів.

Як і попереджали організатори заходу, жодних відомостей про підозрюваних чи імена осіб, причетних до збиття малайзійського літака рейсу MH17 у небі над Донбасом, оприлюднено не було.

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі має надати оцінку висновкам Міжнародної слідчої групи. Так вважає Антон Кориневич, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На його думку, в Україні — міжнародний збройний конфлікт. 

Нагадаємо, “Боїнг-777” авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН-17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), збили в небі над Донеччиною 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 осіб. Усі вони загинули.

Українська влада покладає провину за катастрофу на проросійських бойовиків, а ті у свою чергу звинувачують українську сторону. 

29 липня 2015 року Росія заветувала проект резолюції Ради Безпеки ООН щодо створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи малайзійського “Боїнга” над Донбасом. За документ проголосували 11 з 15-ти країн, що брали участь у голосуванні. Три країни – Китай, Ангола і Венесуела – утрималися. Президент України Петро Порошенко вважає, що Росія визнає свою провину в катастрофі літака “Боїнг-777” рейсу МН17, блокуючи створення трибуналу.

13 жовтня 2015 року Рада безпеки Нідерландів оприлюднила доповідь катастрофи Боїнга рейсу MH17. У доповіді йдеться, що літак був збитий ракетою з комплексу “Бук” з території, підконтрольної проросійським терористам на сході України. 

В іншій доповіді 5 червня Bellingcat оприлюднив фото “Бука 332”. Його зробили у парку техніки 53-ї бригади в селищі Маршала Жукова під Курськом, ймовірно, навесні 2013 року. У Росії кажуть, що не варто довіряти розслідуванню групи Bellingcat. 

 17 липня, президент Петро Порошенко, Україна та Нідерланди уклали угоду щодо механізму притягнення до кримінальної відповідальності винних у трагедії рейсу МН17.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter