“Медіарух” закликає владу знайти і покарати винних у вбивстві журналіста Комарова

Дата: 21 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Українські медійні, громадські та правозахисні організації закликають українську владу забезпечити оперативне і прозоре розслідування вбивства черкаського журналіста та активіста Вадима Комарова та вжити системних заходів для подолання безкарності за напади на журналістів.

Про це йдеться в оприлюдненій сьогодні заяві “Медіаруху”, який налічує понад 70 учасників.

Автори заяви нагадують, що Вадим Комаров помер у лікарні 20 червня. Після жорстокого нападу, що стався в Черкасах 4 травня, він увесь час перебував у комі через серйозну травму голови і помер, так і не приходячи до тями.

Протягом останніх кількох років Вадим Комаров робив репортажі про корупцію в Черкасах, багато писав про місцеву владу та вже кілька разів зазнавав нападів через свою діяльність.

“Ми вимагаємо від Національної поліції України забезпечити оперативне і прозоре розслідування вбивства нашого колеги.

Ми закликаємо Президента України Володимира Зеленського вжити максимум зусиль, щоб напади на журналістів не лишалися безкарними, взяти під особистий контроль розслідування вбивства Комарова.

Ми також закликаємо Президента сприяти створенню міжвідомчої робочої групи з питань свободи слова та безпеки журналістів і активістів”, – йдеться в заяві.

“Медіарух” також нагадує, що станом на сьогодні більшість нападів на журналістів залишаються безкарними, зокрема – приголомшливе вбивство відомого журналіста Павла Шеремета, яке було скоєно в Києві у 2016 році.

Як відомо, уночі 20 червня помер черкаський журналіст Вадим Комаров, якого побили в місті 4 травня.

Поліція спочатку відкрила за цим фактом кримінальне провадження за частиною 1 статті 121 (“Умисне тяжке тілесне ушкодження”) Кримінального кодексу України.

Згодом слідчі перекваліфікували кримінальне провадження за статтями 15 та 115 ККУ (“Замах на умисне вбивство”).

Слідство у справі про вбивство черкаського журналіста Вадима Комарова розглядає три версії.

5 лютого в Україні було оголошено про створення “Медіаруху” “Журналісти за усвідомлений вибір”, покликаного забезпечити громадянам можливість обирати Президента і парламент на основі повної та достовірної інформації. До Медіаруху увійшли українські телеканали, радіостанції, друковані й онлайн-видання, а також медійні громадські організації.

Першими підписантами меморандуму “Медіаруху” стали “UA: Перший”, Українське радіо, Громадське радіо, ІА “Укрінформ”, ІА Інтерфакс-Україна, Liga.net, “Дзеркало тижня. Україна”, “Новое время”, “Цензор.нет”, 5-й канал, “Український тиждень”, Opinion, низка регіональних медіа, Незалежна медійна рада, громадські організації “Детектор медіа”, “Інститут масової інформації”, “Інтерньюз Україна”, “Центр демократії та верховенства права”, “Фундація “Суспільність”, “Незалежна асоціація телерадіомовників”, “Донецький інститут інформації”, “Інститут демократії імені Пилипа Орлика”, “Центр прав людини ZMINA” та інші організації, окремі журналісти – загалом понад 70 учасників.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter