Раді пропонують скасувати судовий збір для осіб без громадянства у спорах із міграційною службою

Дата: 07 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Учасники парламентського Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин 6 грудня одноголосно рекомендували народним депутатам ухвалити в першому читанні та за основу законопроект, що вносить зміни до деяких законів про визнання особою без громадянства (№ 9123).

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини

Співавтори законопроекту Ірина Суслова та Георгій Логвинський

Документ пропонує створити процедуру визнання людини без громадянства, незважаючи на незаконність її перебування в Україні. Автори документа – Ірина Сулова, Андрій Помазанов, Олександр Фельдман, Олександр Кодола, Георгій Логвинський, Мустафа Джемілєв, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Сергій Лещенко, Сергій Алєксєєв, Валерій Писаренко – пропонують надавати таким людям безоплатну вторинну правову допомогу під час набуття нового статусу та звільняти апатридів від судового збору, коли вони оскаржують рішення Державної міграційної служби про відмову у визнанні особою без громадянства.

Заступник Державної судової адміністрації Сергій Чорнуцький виступив проти формулювання в документі про звільнення від судового громадянства. Та народна депутатка Ірина Суслова заявила, що колектив авторів законопроекту категорично проти сплати судового збору. 

“Люди, які сьогодні нічого не мають: позбавлені державних гарантій, соціальних пільг, права навіть отримати роботу, лікуватися чи відкрити банківську картку. Вони ніколи не матимуть ресурсів сплатити судовий збір. Але ви можете внести свої пропозиції до другого читання”, – звернулася вона до Сергія Чорнуцького. 

Окрім цього, документ пропонує передбачити строк дії посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон до п’яти років та спрощує процедуру прийняття на роботу визнаних осіб без громадянства, гарантує їм право на працю та гідний рівень життя.

Ірина Суслова шкодує, що в Україні людям без громадянства приділяють увагу міжнародні партнери України, а не держава.

Нагадаємо, п. 131.1 Плану дій Нацстратегії з прав людини зобов’язує Державну міграційну службу та МВС розробити та подати на розгляд уряду такий законопроект. Він має бути розроблений в межах заходу Плану дій “Впровадження заходів для інтеграції в українське суспільство осіб, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні”. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter