Охорона Медведчука кілька годин тримала журналістів у лісі

Дата: 21 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Співробітники охоронної фірми “Шторм”, яка охороняє маєтки олігарха Віктора Медведчука, чотири години тримали журналістів програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” у лісі поблизу території державних дач у Пущі-Водиці.

Про це журналісти повідомили на сайті Bihus.info.

Як повідомили журналісти, троє працівників програми приїхали до Міністерського озера для зйомок з повітря території державних дач, яка не є приватною власністю і розташована по сусідству з маєтком Медведчука. Водночас зйомка власності олігарха, за їхніми словами, не проводилася.

“Уже за 10 хвилин до знімальної групи, що перебувала на території загального користування, на автомобілі прибули четверо чоловіків, які представилися працівниками охоронної фірми “Шторм”. Компанія протягом останніх кількох років охороняє маєток Віктора Медведчука та Оксани Марченко в Пущі-Водиці, що неподалік. За словами охоронців, журналісти порушили “приватний простір” Медведчука та Марченко. Також працівники “Шторму” заявили, що, за наявною у них інформацією, на Віктора Медведчука готують замах, відтак журналісти можуть потенційно загрожувати його безпеці”, – розповідають журналісти. 

На місце інциденту викликали правоохоронців, які заявили про відсутність формальних підстав для подальшого затримання журналістів і будь-яких порушень з їхнього боку.

“З цим не погодилися охоронці “Шторму”, які викликали підмогу і протягом наступних кількох годин силою та погрозами продовжили утримувати знімальну групу, звинувачуючи в нібито порушенні законодавства. Журналісти змогли покинути територію лише після приїзду одразу трьох екіпажів поліції та слідчо-оперативної групи”, – зауважують на сайті програми. 

Водночас до маєтку оперативно приїхали знімальні групи двох каналів – 112 та NewsOne (фактичним власником обох вважають олігарха – ред.). Колеги повідомили затриманим журналістам, що приїхали для зйомок сюжетів про нібито затримання злочинців, які загрожували безпеці Віктора Медведчука.

Як відомо, минулого року Інститут масової інформації зафіксував 235 випадків порушень свободи слова. Основним викликом для журналістів стала фізична агресія. Категоріями-лідерами за кількістю порушень стали перешкоджання, погрози та напади на працівників медіа. Вже в січні поточного року експерти встигли зафіксувати 16 випадків порушень свободи слова; з них 11 випадків стосувалися фізичної агресії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter