Російські правозахисники оскаржили в суді “право на забуття”, яким, імовірно, скористалися злочинці

Дата: 01 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Інформаційно-аналітичний центр “Сова” оскаржив у Конституційному суді Росії закон про “право на забуття”. Згідно з ним із сайту правозахисної організації видалили посилання на матеріали про насильство на ґрунті расизму.

Про це інформує російська служба Радіо Свобода.

Закон зобов’язує пошукові системи видаляти на вимогу громадян не тільки недостовірну інформацію, а й ті дані, які втратили значення для заявника через подальші події або його дії. У центрі “Сова” оскаржують цю норму як таку, що суперечить правовій визначеності, повідомляють “Ведомости” з посиланням на адвоката.

Влітку 2017 року Арбітражний суд у Москві відхилив позов центру “Сова” проти пошукової системи Google. Та видалила з пошукової видачі новини 2006 і 2008 років, присвячені кримінальній справі про напад скінхедів на громадянина Анголи в Обнінську. Правозахисники вважають, що хтось із засуджених скористався “правом на забуття”.

У центрі “Сова” неодноразово підкреслювали, що закон, який діє в Росії з 2016 року, не враховує інтересів жертв злочинів, дані про яких можуть бути видалені з пошуку за запитом злочинців, що погасили судимість. Правозахисники також зазначали, що інформація про злочини на ґрунті ненависті має суспільну важливість і повинна залишатися доступною.

Раніше представники компанії Google різко висловилися проти застосування “права на забуття” в усьому світі. На їхню думку, це пряме втручання у свободу вираження поглядів та в право на доступ до інформації. У компанії також прогнозують, що таке рішення призведе до “нескінченних конфліктів” з країнами, які не визнають права бути забутим. Google також звертає увагу на ризик того, що через застосування “права на забуття” в усьому світі менш демократичні країни зможуть використовувати його для фільтрування небажаної інформації й маніпулювання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter