“Сподіваюсь, тепер вони звертатимуть увагу”: дівчина у США відсудила півмільйона у штату за булінг у школі

Дата: 30 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

У США дівчина відсудила у шкільного округу Філадельфії (об’єднання всіх шкіл штату) півмільйона доларів за булінг, який ігнорували адміністрації декількох шкіл.

Про випадок Аманди Вайбл пише видання The Inquirer.

Аманда у школі 

20-річна Аманда все життя страждала від цькування у школі.

“Спочатку діти обговорювали те, як я виглядала, те, що я вдягалася як хлопчик. Але згодом все стало гірше. У школі було жахливо, я ніколи не хотіла туди йти. Атмосфера в класі була занадто напруженою”, – розповідає вона.

Дівчина неодноразово скаржилася на цькування до адміністрації школи, проте вчителі та директор радили їй просто перестати реагувати на булінг. За словами Аманди, від словесних образ до фізичних нападів її однолітки перейшли у п’ятому класі:

“Мене обзивали, штовхали, били, у мене крали речі”.

Дівчину тричі переводили до інших шкіл, але діти продовжували знущатися й там, а тому разом з мамою вона вирішила перейти на індивідуальне навчання. Так вона закінчила три останні класи.

Ще у 2013 році, перебуваючи на домашньому навчанні, Аманда з мамою Хуанітою подали скаргу на адміністрації шкіл до місцевої комісії, що працює над питаннями освіти, працевлаштування та громадської безпеки. Через пару років вони подали до суду на шкільний округ Філадельфії та вимагали відшкодування морального збитку.

Хуаніта Вайбл із фотографією доньки 

Сім’я Вайблів пережила три роки судових тяжб, але навесні 2018 року суд виніс вердикт, і тепер шкільний округ повинен виплатити дівчині компенсацію в розмірі 500 тисяч доларів.

“Я сподіваюся, тепер вони звертатимуть більше уваги на цькування та прийматимуть їх усерйоз”, – сказала Аманда після оголошення вироку.

Зараз дівчина вивчає англійську мову та літературу в університеті Уельсу.

В Україні питання цькування у школі досі залишається дуже актуальним. Згідно з дослідженнями, 24% українських дітей хоча б раз стикались із цькуванням у навчальних закладах. З них менше половини розповідало про цей досвід батькам, рідним та друзям. Дуже часто булінг призводить до  непоправних наслідків. Цього року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект, спрямований на протидію цькуванню в навчальних закладах. Ухвалений законопроект передбачає внесення змін до закону про освіту, де з’явиться визначення цькування – “моральне або фізичне насильство, агресія у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення”.

За протидію булінгу відповідатимуть керівники освітніх закладів. Вони повинні будуть затвердити і оприлюднити план заходів для боротьби з цим явищем і розглядати заяви від учнів та їхніх батьків про випадки булінгу.

Центр інформації про права людини публікував спеціальну інструкцію на основі матеріалів ЮНІСЕФ про те, як побороти булінг, для дітей, батьків та вчителів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter