У Києві активісти вимагали персональних міжнародних санкцій для Луценка та Авакова

Дата: 14 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Ініціативна група громадських організацій подала заяви про занесення до Глобального акта Магнітського генпрокурора Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Внесення до акта передбачає запровадження персональних санкцій: дозволяє блокувати активи та накладати заборону на в’їзд до США осіб, що вчинили порушення прав людини або причетні до корупції.  

Про це вони повідомили під час акції під Генпрокуратурою та Міністерством внутрішніх справ, передає кореспондент Центру прав людини ZMINA. 

На акцію зібралися близько 50 учасників. Активісти вважають, що генпрокурор Юрій Луценко та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повинні бути занесені до акта через кричущі порушення прав людини, саботаж реформ, корупцію та перешкоджання правосуддю.

Зокрема, активісти заявили, що правоохоронні органи замість боротьби з корупцією – очолили її, а замість арешту кримінальних авторитетів – стали їхніми кращими друзями. На думку учасників акції, під прикриттям “реформ” Луценко та Аваков монополізували силовий сектор та взяли під свій контроль стару корумповану систему.

“Мені трошки дивно, що нам доводиться говорити очевидні речі. Що ці люди на плакатах (Луценко та Аваков – ред.) не просто бездарно та цинічно зруйнували всі наші надії на кращі зміни, а стали реально токсичними для тих, хто поруч з ними. Аваков провалив реформу поліції. Луценко не просто бездарна людина, але й очільник всіх токсичних процесів у прокуратурі. Слідчі на низах намагаються щось робити, але коли бачать, що готові підозри не підписують місяцями, то це демотивує”, – зауважив під час свого виступу на акції адвокат Небесної сотні Роман Маселко

Роман Маселко

Активісти наголосили, що просте звільнення Луценка та Авакова не задовольнить громадськість, а тому вони мають понести покарання за законом через напади та вбивства активістів і журналістів, корупцію та перешкоджання правосуддю, саботування справ Януковича та його соратників, а також за відсутність розслідування справ Майдану. 

“Зараз в Україні судять активістів “Автомайдану” за кинуте яйце під час поїздки до маєтку Луценка. З адміністративної справи зробили тяжкий злочин, а до такого ні Янукович, ні Пшонка у свій час не додумались. Луценко не просто має піти зі своєї посади, але й сісти на лаву підсудних”, – продовжував Маселко. 

Марина Хромих, представниця ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк?”, зауважила, що Юрій Луценко та Арсен Аваков несуть політичну відповідальність за напади на громадських активістів та мовчазне покривання замовників: 

“Лише з 2017 року в Україні скоїли понад 55 атак на активістів та журналістів, з них чотири – вбивства. Розслідування цих убивств та атак усіляко саботуються з боку прокуратури та поліції. Частину зі справ взагалі закрили через спливання термінів розслідування”.

Згодом активісти перейшли з мітингом до будівлі МВС, де між ними та поліцейськими сталася сутичка. За словами кореспондента Центру прав людини ZMINA, правоохоронці застосували до протестувальників газ

Марина Хромих. Акція під будівлею МВС

 

Правоохоронці біля будівлі ГПУ

 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter