“У регіонах це звичне явище”: Херсонський суд надав поліції доступ до телефону журналіста Нікітенка

Дата: 05 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Херсонській міський суд надав слідчим Херсонської обласної поліції тимчасовий доступ до інформації з телефону місцевого журналіста та активіста Сергія Нікітенка, на якого 18 червня напали невідомі.

Про це повідомив сам Нікітенко на своїй сторінці у Facebook, посилаючись на ухвалу суду від 8 серпня.

“У регіонах це звичайне явище, на яке ми вже навіть не звертаємо уваги. Мій номер і номери моїх друзів постійно перебувають під наглядом”, – коментує ситуацію Нікітенко.

Документ передбачає доступ до інформації з телефону від 1 березня до 8 серпня 2018 року, тобто включає дзвінки, здійснені протягом 52 днів після нападу. 

“Надати дозвіл <…> на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, шляхом зняття копії інформації з електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку оператора рухомого мобільного стільникового зв’язку ПрАТ “ВФ Україна”, про факти використання абонентського номера НОМЕР_1 для здійснення сеансів зв’язку, що мали місце з 01.03.2018 до 08.08.2018…” – йдеться в ухвалі суду.

Дозвіл стосується серед іншого доступу до вхідних і вихідних дзвінків, SMS, MMS, GPRS, а також дат, часу, тривалості з’єднань, у тому числі з’єднань нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента.

Сергій Нікітенко після нападу 18 червня

Як розповів Нікітенко журналісту Центру інформації про права людини, про таке рішення суду він дізнався “випадково”, коли моніторив у своїй справі Єдиний реєстр судових рішень.     

“Сьогодні (5 вересня – ред.) я з цим питанням звернувся до слідчого. Мені пояснили, що ухвала законна та логічна. Мовляв, вони хочуть дослідити всі мої контакти і зрозуміти, хто замовив на мене напад. Але яким чином їм в цьому допоможуть дзвінки після нападу, я на це питання пояснень не отримав”, – розповів журналіст. 

Нікітенко не виключає, що доступ до інформації з телефону за майже два місяці після нападу потрібен поліції в межах розслідування якоїсь іншої справи. Наприклад, справи замаху на активістку та керівницю справами виконкому Херсонської міськради Катерину Гандзюк, з якою Нікітенко давно товаришує .

“Мені це нагадує спробу “під шумок” перевірити мої зв’язки. І тут у мене питання не так до слідчих, які ведуть мою справу, як до керівництва обласної поліції”, – додав журналіст.

Недовіра до поліції у Нікітенка з’явилася відразу з початку досудового слідства. Так, його здивувало прохання здати кров, щоб пересвідчитися, чи вона співпадає з тою, що залишилася після нападу на асфальті. 

Крім того, слідчі аж 32 дні встановлювали, чи є потерпілий журналістом, щоб відповідно кваліфікувати справу.

Але найбільше Нікітенка обурила відсутність реакції, коли він одразу після нападу показав у райвідділі фото ймовірних  нападників.

“Але поліцію це не сильно зацікавило”, – додав він.

Так, Нікітенко впізнав своїх кривдників на фото з нападниками на одеського активіста, лідера місцевого “Автомайдану” Віталія Устименка. На одесита напали з ножем серед білого дня двома тижнями раніше – 5 червня. Поліція кваліфікувала справу як замах на вбивство.

“Я на 90% впевнений, що на мене нападали ці ж люди. Такого збігу не може бути. Тобто маємо справу з чимось серйозним. І це щось постійно поруч з нами”, – каже Нікітенко.

Через цей “збіг” він переконаний, що напад на нього не стосується його журналістської діяльності.

До речі, Нікітенко та Устименко кожен у своїй області є регіональними координаторами громадської організації  “Центр UA”.

“Можливо, це якась спроба залякувати активістів на півдні України. Може, це якась група їздить по містах і б’є активістів і журналістів”, – припустив Нікітенко.

Він додав, що 1 серпня особисто почув від в.о. начальника обласної Херсонської поліції Миколи Цапа, що в розслідуванні його справи “були допущені помилки”.

“Це він визнав після пікетів з піротехнікою під обласною поліцією та прокуратурою, де вимагали оперативного і об’єктивного розслідування замаху на Катю Гандзюк та інших місцевих активістів”, – говорить журналіст.

Після цієї розмови його вже тричі викликають слідчі, яким він наново дає покази. Зокрема, “похвилинно” переказує свої три доби до нападу.

“Хоча я так і не зрозумів, чим це допоможе”, – додав він.

Нагадаємо, 18 червня в Херсоні невідомі напали на головного редактора видання “МОСТ” та місцевого координатора ГО “Центр UA” Сергія Нікітенка.

31 липня на активістку та співробітницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк біля її будинку в Херсоні вилили літр сірчаної кислоти. Лікарі діагностували 35% опіку шкірного покрову тіла, включаючи руки, спину, обличчя. Одним з перших про цей напад повідомив Нікітенка.

Спочатку Херсонська поліція кваліфікувала справу як хуліганство, але вже через день перекваліфікувала як замах на вбивство.

3 серпня поліція затримала за підозрою в замаху 39-річного мешканця Херсона Миколу Новікова. 22 серпня справу проти нього закрили.

У період із 17 по 20 серпня було затримано ще п’ять підозрюваних у справі, усі вони учасники АТО. За повідомленням поліції, четверо з них зізналися у скоєному, суд арештував їх на два місяці, одного відпустили під домашній арешт.

Водночас друзі Гандзюк стверджують, що поліція досі не розслідує замах як замовний, оскільки не перекваліфікувала відповідно справу.

Катерина Гандзюк різко критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини, інші органи влади, а також проросійські кола, афілійовані з колишнім радником голови МВС Іллею Кивою, який веде проект Соціалістичної партії України, представлений, зокрема, в Херсоні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter