150 тисяч рублів монетами – “Кримська солідарність” оплатила черговий штраф за кримськотатарського активіста

Дата: 20 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

Активісти об’єднання “Кримська солідарність” у Бахчисараї сьогодні погасили штраф Османа Бєлялова монетами в 10 рублів, зібраними в рамках акції “Кримський марафон”. Сума штрафу склала 150 тисяч рублів (близько 67 тисяч гривень). Таке покарання підконтрольний Кремлю суд у Криму призначив Бєлялову, звинувативши його в участі в несанкціонованому мітингу.

Про це активіст “Кримського марафону” Сервер Мустафаєв повідомив у трансляції на Facebook.

“Сподіваємося, що всі санкції та претензії до громадянського активіста Османа Бєлялова будуть зняті, забуті і, сподіваюся, не повторюватимуться”, – сказав він.

Сам Осман Бєлялов розповів, що відчув підтримку свого народу.

“Це не перший мій штраф. Вперше мене оштрафували на 10 тисяч (близько 4500 гривень – КР) за підтримку друзів і братів. Коли мене оштрафували, у мене не було сумнівів у тому, що я вчинив правильно. Коли я виходив, я розумів, куди я йду – до друга і брата, я ходив на обшуки, я знаю цих людей, вони не завдають жодної шкоди громадськості”, – сказав Бєлялов.

Як відомо, активісти об’єднання “Кримська солідарність” у Бахчисараї 14 вересня в рамках акції “Кримський марафон” оплатили штраф Зареми Умерової, яку раніше оштрафували на 300 тисяч рублів (близько 130 тисяч гривень) за статтею 282 Кримінального кодексу Росії за проукраїнські пости в соцмережі.

31 липня в анексованому Криму об’єднання “Кримська солідарність” оголосило збір коштів під назвою “Кримський марафон” з метою підтримати політичних в’язнів і громадських активістів на півострові. Вже до 22 серпня активісти зібрали необхідну суму – 820 тисяч рублів (близько 352 тисяч гривень). Організатори планують продовжувати акцію, незважаючи на те, що необхідна сума для оплати призначених активістам штрафів вже зібрана.

За задумом акції, кошти збирали монетами номіналом у 10 російських рублів (близько 4 гривень), щоб показати “єдність небайдужих”.

Після російської анексії в Криму почастішали масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв’язках із забороненою в Росії організацією “Хізб ут-Тахрір”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter