16 країн закликали Україну захищати права ЛГБТІ-спільноти

Посли 16 держав, а також глава Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі закликали Україну підтримувати рівність, гідність і верховенство права та забезпечити права ЛГБТІ-спільноти.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на спільну заяву з нагоди Міжнародного дня протидії гомофобії та трансфобії.

Заяву підписали посли Австралії, Австрії, Бельгії, Кіпру, Данії, Канади, Європейського Союзу, Фінляндії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Швеції, Швейцарії, Великобританії та США

"Україна досягла помітного прогресу у визнанні та захисті прав людини, але ця робота ще не завершена. Ми закликаємо Україну, спираючись на ці успіхи, і надалі підтримувати рівність, гідність і верховенство права для всіх... Міжнародне співтовариство, як і раніше, прихильне безпеці лесбійок, геїв, бісексуальних, транссексуальних і інтерсекс- українців і українок, їхніх друзів, рідних і всіх прихильників толерантності та рівності в Україні", – йдеться в заяві.

Дипломати підкреслили, що цінності толерантності і поваги до різноманітності є базовими для відкритих, демократичних суспільств.

"Ми ще раз підтверджуємо нашу підтримку реалізації національної стратегії з прав людини та відповідного плану дій, у тому числі – подальших кроків у сфері боротьби з дискримінацією для ЛГБТІ-громадян та боротьби із злочинами на ґрунті ненависті за ознакою сексуальної орієнтації", – зазначили посли.

Дипломати також нагадали, що на 17 червня 2018 в Києві запланований Марш рівності, та закликали поліцію і держслужбовців підтримувати і захищати права ЛГБТІ-людей, а українців – поважати право своїх співгромадян на мирні зібрання.

Як повідомлялося раніше, Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch вимагає від київської поліції притягнути до відповідальності радикалів, які 10 травня зірвали лекцію "Amnesty International Україна" про права ЛГБТ.

Раніше представниця Уповноваженого з питань прав людини Аксана Філіпішина повідомила, що чергову петицію "про захист сімейних цінностей та заборону пропаганди різних видів девіантної статевої поведінки", яка на сайті президента набрала необхідні 25 тисяч підписів, на практиці реалізувати неможливо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: гомофобія Марш Рівності трансфобія
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини