Клімкін: Кобзар - це загроза держбезпеки Росії

Російська Федерація вбачає загрозу у вшануванні в Криму національних героїв та символів України.

Таку думку висловив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи затримання  учасників акції у Сімферополі до дня народження поета і художника Тараса Шевченка.

"У Криму затримали учасників акції з нагоди 201-ї річниці з дня народження Шевченка. Схоже, що у ХІХ, що у ХХІ ст. Кобзар становить загрозу державній безпеці Росії", - написав міністр на своїй twitter-сторінці.

Нагадаємо, 9 березня представники "поліції" затримали ініціатора мітингу до дня народження Шевченка - Леоніда Кузьміна та ще двох учасників акції - сімферопольців Олександра Кравченко та Вілідара Шукурджиєва.

Активісти на мітингу читали вірші Тараса Шевченка, вигукували гасло "Слава Україні!", розгорнули один кримськотатарський прапор і два українських, на одному з яких було написано "Крим - це Україна".

Затриманих активістів допитали та відпустили. 10 березня Залізничний райсуд міста має розглядати адміністративну справу Леоніда Кузьміна за підозрою у "порушенні встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування".

"Припускаю, що причиною затримання стало те, що ми розгорнули українську символіку", - передає слова організатора акції Леоніда Кузьміна портал "Крим.Реалії".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: акція кримські татари анексія окупація Тарас Шевченко Леонід Кузьмін
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини