Адвокат обвинувачених у вбивстві журналіста Сергієнка заявляє про катування його підзахисних

Адвокат обвинувачених у вбивстві журналіста Василя Сергієнка заявляє, що його підзахисних катували з метою “вибити” зізнання.

Як повідомив на прес-конференції в УНІАН адвокат Юрій Рябовол, поліцейські під час слідства катували його підзахисних Володимира Воронкова та Віктора Горбенка.

"Викручували руки, відбивали ребра, били електричним струмом, підвішували на гілці в лісі після затримання і тримали весь цей час кілька годин у такому підвішеному стані, наносячи тілесні ушкодження для того, щоб вибити з цієї людини показання вини за скоєння злочину, до якого він не має жодного відношення", – заявив він.

Адвокати обвинувачених також заявляють про порушення права обвинувачених на справедливий суд.

Так, за словами адвокатки одного з обвинувачених у справі Катерини Петрощук, на Тальнівський районний суд здійснюють тиск посадові особи Черкаської обласної прокуратури з метою змусити їх винести незаконні рішення.

Крім того, адвокати закликали міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та голову СБУ Василя Грицака провести розслідування та притягнути до відповідальності активістів, які, як стверджують захисники, погрожували суддям, обвинуваченим, погрожували підірвати Соснівський районний суд Черкаської області, у якому, зокрема, розглядалася справа. Петрощук повідомила, що подала до поліції заяву з вимогою розслідувати погрози підірвати Соснівський райсуд. Документ зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, наразі проводяться слідчі дії.

Своєю чергою, адвокат Валерій Добраниця повідомив про низку випадків, коли судді проводили засідання за відсутності всіх обвинувачених чи захисників.

"Коли (обвинуваченому) Мельнику на судовому засіданні стало зле, його забирає швидка допомога, а суд продовжується, судді виносять ухвали... Тобто взагалі невідомо, яке в нас правосуддя, і не дотримуються прав людини, й обов'язки порушуються. Неодноразово в нас, до речі, проводилися судові засідання без участі всіх обвинувачених у справі. Останній раз навіть взагалі без захисників провели", – стверджує Добраниця.

Адвокати обвинувачених у вбивстві черкаського журналіста Василя Сергієнка просять президента, керівників силових відомств, органи суддівського самоврядування та міжнародні правозахисні організації відреагувати на грубі порушення прав їхніх підзахисних.

Про це йдеться у зверненні, яке зачитала Катерина Петрощук.

Як повідомляв УНІАН, 4 квітня 2014 року в м. Корсуні-Шевченківському Черкаської області за вказівкою жителя Києва дві групи чоловіків викрали та в подальшому вбили журналіста Сергієнка, а його тіло закопали в лісі.

В організації викрадення, катуванні та вбивстві Сергієнка звинувачують Вадима Мельника, Володимира Воронкова, Віктора Горбенка, Валентина Завражина, Максима Русіна та Романа Недибалюка, яких затримували впродовж 2015-2017 рр. Їм інкримінують ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 146 (організація незаконного позбавлення волі або викрадення людини, вчиненого групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 п. п. 3, 11, 12 ч. 2 ст. 115 (організація вчинення умисного вбивства, тобто умисного протиправного заподіяння смерті людині, вчиненого на замовлення за попередньою змовою організованою групою), ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 194 (організація умисного знищення майна шляхом підпалу, вчиненого організованою групою), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією та участь у ній) Кримінального кодексу України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини