Адвокат про суд над Семеною: “Співробітники ФСБ навчилися управляти простором і часом”

Дата: 04 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Підконтрольний Кремлю Залізничний суд Сімферополя 3 серпня на засіданні по справі кримського журналіста Миколи Семени відхилив всі клопотання захисту.

Про це Крим.Реалії розповів адвокат Семени Олександр Попков.

“Ми хотіли запросити у органів ФСБ методичні рекомендації, на які посилалася експерт-лінгвіст ФСБ. За її словами, в рекомендаціях були граматичні помилки. Ми засумнівалися, що там можуть бути помилки. Нам суд відмовив”, – прокоментував Попков.

Адвокат додав, що також було відхилено клопотання про виключення неприпустимих доказів.

“Співробітники ФСБ навчилися управляти простором і часом. Вони виконували доручення слідчого, направлене 15 вересня, а за документами виконали днем раніше 14 вересня. При цьому документи отримали з майбутнього – 18 числа. Ми просили виключити їх, тому що це порушує КПК і безліч законів, але суд нам відмовив. І прокурор не зміг пояснити, як документи вийшли і з минулого, і з майбутнього”, – розповів Попков.

За словами адвоката, також суд відмовив клопотанню про запит правової допомоги з материкової частини України, для того, щоб допитати керівника Крим.Реалії Володимира Притулу і фахівця-політолога Михайла Савву, які перебувають на материку.

Як розповів Попков, суд не вважав ці свідчення важливими.

Як повідомив адвокат, під час засідання озвучили необхідні для захисту документи: резолюцію Генасамблеї ООН, резолюцію ОБСЄ про територіальну цілісність України, а також висновки психолога і лінгвіста.

Наступне засідання призначене на 31 серпня о 14:00.

На минулому засіданні у “справі Семени” суд заслухав фахівців з боку захисту, а також експерта ФСБ Росії, яка писала висновок у справі Миколи Семени. Крім того, суд долучив до матеріалів справи резолюцію Генасамблеї ООН з прав людини в Криму, ухвалену в грудні 2016 року і містить абзац про права журналіста.

Як відомо, 19 грудня 2016 року Генасамблея ООН підтримала резолюцію “про порушення країною-окупантом Росією прав людини в Автономній Республіці Крим”. Вперше в документі такого рівня зазначається, що Росія є державою-окупантом, а Автономна Республіка Крим названа тимчасово окупованою Росією територією.

7 грудня 2016 року слідчий в анексованому Криму висунув журналісту Миколі Семені звинувачення в остаточній редакції у кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”. Кримінальна справа, складена слідчими, налічує шість томів.

На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що у своїх матеріалах реалізовував право на “вільне висловлення думки”.

В даний час в Сімферополі відбувається суд над журналістом, він перебуває під підпискою про невиїзд.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter