Акція протесту під ГПУ: постраждали майже десять поліцейських

У Києві під час акції протесту під стінами ГПУ поранення дістали 7 правоохоронців. Учасники протесту намагалися потрапити до будівлі.

Про це на сторінці у Facebook повідомила прес-служба поліції Києва.

Санкціонована з КМДА акція, де люди вимагали звільнення заступника генпрокурора Євгена Єніна, що підписав наказ про екстрадицію Тимура Тумгоєва – українського бійця з Інгушетії, якого в Росії переслідують за сфабрикованою справою, розпочалася сьогодні зранку.

Правоохоронці повідомили, що штовханину спровокували учасники акції.

"Під час заходу активісти розписали стіни будівлі, а потім агресивно налаштовані учасники намагалися потрапити у приміщення, застосували газові балончики, а відтак виникла сутичка із працівниками поліції, які забезпечували правопорядок", – йдеться в повідомлені.

Також поліцейські розповіли, що довго не могли надати допомогу постраждалим "через людей, що штурмували приміщення".

"Згодом учасники акції зробили коридор – і поліцейські відступили. Постраждалим поліцейським надають необхідну медичну допомогу", – зауважили вони.

Після цього мітингувальники почали жбурляти каміння у вікна. Наразі на місці продовжують нести службу поліцейські, зокрема співробітники поліції діалогу, які закликають учасників акції висловлювати свою позицію в мирний спосіб.   

Нагадаємо, що 13 вересня Генеральна прокуратура України екстрадувала інгуша Тимура Тумгоєва до Російської Федерації за запитом ФСБ. Тоді правозахисники наголосили, що дозвіл на екстрадицію був виданий попри заборону Комітету ООН з прав людини.

"Півтора року тому ми отримали заборону комітету на видачу. Після цього Україна повинна була надіслати всі необхідні матеріали до комітету, мала відбутися комунікація. І до остаточних висновків комітету його не мали права видати. Але, оскільки наші адвокати не отримували ніяких документів щодо цієї комунікації, відповідно, заборона не могла бути знята", – сказав у коментарі Центру інформації про права людини представник Харківської правозахисної групи Борис Захаров

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: поліція протест Київ
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини