Активісти підрахували збитки від знищення екології на Донбасі

Сума збитків від знищення заповідних територій в зоні бойових дій склала близько 14 млрд. грн.

Про це йдеться у дослідженні "Воєнні дії на сході України - цивілізаційні виклики людству", підготованому міжнародною благодійною організацією "Екологія - Право - Людина".

"Ситуація, що склалася на сході України, потребує невідкладних заходів з виявлення техногенних екологічних проблем, спричинених війною, широкого оприлюднення рівня небезпеки, локалізації кожної з проблем та розробки детального плану їхньої ліквідації", - зазначено у дослідженні. 

Об'єктивно оцінити шкоду, нанесену довкіллю за період збройних протистоянь, неможливо, адже в зоні проведення воєнних дій на території Донецької та Луганської областей фактично відсутні контролюючі органи та постійно відбуваються обстріли.

Але, зокрема, дослідження показало, що в зоні воєнних дій на сході України відбулось близько 3000 пожеж, що в 20 разів більше, ніж в аналогічний період 2013 року. Виявлено, що під час обстрілів міста Щастя на Луганщині в повітрі збільшилась концентрація оксидів сірки, азоту та карбону. Близько 1000 гектарів на території  Краснолиманського лісгоспу на Донеччині пошкоджені вогнем внаслідок літніх обстрілів "Градами". Сума збитків від знищення заповідних територій в зоні бойових дій склала близько 14 млрд. грн.

За результатами дослідження активісти рекомендують Кабінету міністрів створити інформаційно-аналітичний центр для збору інформації за станом довкілля в зоні бойових дій, провести евакуацію населення з небезпечних районів, підготувати сховища від ядерної та хімічної загроз. Міністерству оборони пропонують збільшити чисельність підрозділів екологічної безпеки та відновити роботу Центральної військово-екологічної лабораторії, а представникам громадських організацій - створити портал для реєстрації збитків, завданих довкіллю, та залучати громадське телебачення до вирішення проблем, пов'язаних з екологічною безпекою. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: екологія Донбас дослідження збройний конфлікт
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини