Співавторка закону про люстрацію заявляє, що призначення Богдана головою АП порушує закон

Призначення Володимиром Зеленським головою Адміністрації президента Андрія Богдана порушує закон "Про очищення влади".

Про це повідомила "Радіо Свобода" екс-очільниця департаменту з питань люстрації в Міністерстві юстиції Тетяна Козаченко

Вона зазначає, що Богдан, який працював в уряді Миколи Азарова та обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики за часів Віктора Януковича, мав пройти люстраційну перевірку. А вже після цього новообраному президенту мали донести інформацію, що кандидат на посаду не відповідає критеріям. 

"І тут два моменти: чи взагалі відомо президенту про таку інформацію? Якщо відомо – то він умисно порушив закон. Чи, якщо йому невідомо, – ставити питання щодо дисциплінарної відповідальності, а також приведення до відповідності у тому числі указів президента або їхню відміну. На сьогоднішній момент може йти мова щодо звернення в адміністративному порядку – через суд – щодо скасування указу президента", – зазначає Козаченко. 

За словами Козаченко, незважаючи на те, що працівники Адміністрації президента не є держслужбовцями, перелік посад, які не може обіймати особа, що підпадає під люстрацію, чітко прописано в статті 2 закону "Про очищення влади". У переліку є й посада голови Адміністрації очільника держави. 

Зі свого боку сам Андрій Богдан уже встиг заявити, що вважає свою люстрацію несправедливою. 

"Я потрапив під закон про люстрацію абсолютно несправедливо. Я закрив одну корупційну схему, яка виводила 2 млрд грн на рік при всіх владах, і автор цієї схеми при Міністерстві юстиції в реєстрах був один з авторів закону про люстрацію. І так сталося, наші попередники ухвалювали цей закон, що саме голова Адміністрації президента і його заступники виведені з-під державної служби. І якщо я можу обіймати якусь посаду на території України, це або голова АП, або заступники, тому в цьому немає ніякого порушення ні норм моралі, ні норм закону",сказав він в ефірі "112-Україна".

Як відомо, низка народних депутатів планує подати звернення в Конституційний Суд щодо визнання незаконним указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради, якій він видав 21 травня. У документі підставою для розпуску парламенту назвали відсутність коаліції протягом місяця.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: люстрація Володимир Зеленський
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини