У Києві громадських активістів і поліцію вчили кризовим комунікаціям та протидії вигоранню

A+ A-

Центр інформації про права людини провів тренінг із кризових комунікацій і протидії вигоранню для представників громадських організацій та державних службовців, які співпрацюють задля розбудови безпечного простору в громадах. 

Керівниця проектів Центру інформації про права людини людини Людмила Янкіна каже, що впровадження community policing – складний процес. Учасники тренінгу є першопрохідцями в community policing. Вони багато працюють з людьми, приймаючи дзвінки на лінії 102, вирішуючи конфліктні ситуації, проводячи перемовини із громадою про впровадження спільних проектів, а отже, у них є високий ризик вигорання. 
 
“Коли ти постійно працюєш у стресі, через певний час у тебе може настати апатія до своєї справи та професійне вигорання, коли людині складно адекватно оцінювати ситуації та людей. Тому тренінг спрямований на те, щоб учасники виговорилися, зрозуміли, що їх почули, не втратили емпатію до людей та виробили резистентність до конфліктних ситуацій. Цей тренінг необхідний, аби вони могли ідентифікувати проблему та допомогли власному організму долати її”, – каже правозахисниця Людмила Янкіна. 
 
Вона відзначає виклики для громадських активістів, які часто лишаються наодинці з ними. Для них немає протоколів подолання криз.  
 
“Якщо у державних службовців є певні протоколи взаємодії з людиною, то у громадських активістів, які відстоюють суспільні інтереси, їх немає. І вони часто наодинці з інформаційними атаками та конфліктами. У таких випадках активісту немає куди звернутися за відновлюваним ресурсом”, – каже Людмила Янкіна.
 
Учасники під час тренінгу намагалися відшукати в собі такий ресурс, щоб навіть у кризових ситуаціях бути ефективними.
 
“Ми на цьому тренінгу вчимо людей розпізнати, а що саме є для них відновлюваним ресурсом у собі або в навколишньому середовищі. Хтось каже: проведення часу на природі, із сім’єю, аскетизм у віддалених місцевостях чи просто ковзанка“, – розповідає Людмила Янкіна. Вона переконана, що тренінг дозволить сформувати мережу однодумців, адже поза тренінгом вони можуть зідзвонитись один з одним щодо порад. 
 
Центр інформації про права людини провів тренінг за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. У ньому взяли участь 20 учасників.