Анексія та війна збільшили в Україні кількість жертв торгівлі людьми – ОБСЄ

З часу початку конфлікту на Донбасі і анексії Росією Криму збільшилася кількість українців, які стають жертвами торгівлі людьми, в тому числі і всередині країни.

Про це сьогодні на брифінгу заявила спеціальний посланник і координатор ОБСЄ з питань протидії торгівлі людьми Мадіна Ярбуссінова.

"Україна залишається країною походження, транзиту і країною тих, хто потрапляє в руки торговців людьми. Криза (конфлікт на Донбасі) в Україні тільки збільшив кількість людей, які знаходяться в групі ризику і потрапляють в мережі торговців людьми. За останні 2 роки збільшилася кількість людей, які є жертвами торгівлі людьми ", - сказала вона.

За її словами, органи Міністерства внутрішніх справ і поліція також виявляють організаторів торгівлі людьми, але в цілому заходів, які приймає Україна в цьому напрямку, недостатньо.

"В ОБСЄ з моменту конфлікту на Донбасі вирішили надати цьому значення, щоб попередити зростання кількості людей, які можуть бути жертвами торгівлі людьми", - зазначила вона.

Ярбуссінова також підкреслила, що збільшення випадків потрапляння українців у схеми торгівлі людьми безпосередньо залежить від дефіциту робочих місць в країні.

"Я сьогодні говорила з представниками Національної поліції про необхідність проведення тренінгів та навчання співробітників, тих співробітників, які пройшли переатестацію саме за такими чинниками торгівлі людьми ... Мені повідомили, що співробітниками департаменту (Департамент протидії торгівлі людьми - ІФ) розслідується близько 60 випадків, де були виявлені торговці людьми ", - розповіла Ярбуссінова.

В цілому, говорячи про стан протидії випадкам торгівлі людьми в світі, представник ОБСЄ констатувала, що "жодна держава світу, на жаль, не може заявити про те, що вона поборола торгівлю людьми, що вона є вільною і що громадяни цієї держави захищені від кримінальних груп".

За матеріалами Українських новин та "Інтерфакс-Україна"

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини