Арлем Дезір з ОБСЄ хоче перевірити стан свободи слова в Криму

Дата: 03 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір має намір перевірити роботу засобів масової інформації в анексованому Криму.

Про це повідомляє прес-служба постійного представника президента України в АР Крим.

“Арлем Дезір висловив бажання відвідати Крим, коли створяться відповідні обставини, заявив про готовність вивчити питання розширення мовлення Росії на материкову частину України, аспекти мови ненависті в контрольованих окупаційною владою друкованих ЗМІ, особливо районного та відомчого рівня, розглянути можливість сприяння представникам кримськотатарських ЗМІ в організації незалежного та неупередженого мовлення”, – сказано в повідомленні.

Також Дезір наголосив, що в окупованому Криму тривають репресії щодо деяких активістів-стримерів, діє заборона на незалежне висвітлення подій, а також витісняються всі найбільші кримськотатарські медіа.

У свою чергу представник президента України в АР Крим Борис Бабін відзначив факт будівництва окупаційною владою Криму нової ретрансляційні вежі поблизу міста Джанкой, з метою поширення мовлення з окупованого Криму на значну частину материкової території України, що українська сторона розглядає як загрозу інформаційній безпеці.

Національна спілка журналістів України 2 листопада закликала російські медіаорганізації докладати зусиль для захисту прав журналістів у анексованому Криму та на окупованій частині Донбасу.

Звіт Національної спілки журналістів України про порушення прав журналістів на Донбасі й у анексованому Криму передали представникам Спілки журналістів Росії та представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ у Відні для вивчення і подальшої реакції.

Як відомо, кримський журналіст Микола Семена звинувачується російською владою в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії.

22 вересня Залізничний районний суд Сімферополя призначив Миколі Семені покарання – два з половиною роки умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

Микола Семена стверджує, що у своїх матеріалах він реалізовував право на “вільне висловлення думки”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter