Аваков заявив, що зростання кількості виборців з окупованих територій – результат “ворожих схем”

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що різке зростання активності виборців, зареєстрованих на тимчасово окупованих територіях, – це "схема, яку нам пропонує наш ворог".

Про це повідомляє МВС у Twitter з посиланням на Арсена Авакова.

"Ми фіксуємо за останні три тижні збільшення в шість разів кількості людей, які приходять з окупованих територій і переписують місце голосування на інше. Це добре чи погано? Думає хтось про голосування? Чи це схема, яку нам пропонує один з кандидатів або наш ворог?" – сказав він.

Водночас адвокаційна менеджерка Центру інформації про права людини Альона Луньова зазначає, що така зміна кількості виборців – позитивне явище.

"Громадські організації вкладають величезні сили в те, щоб роз'яснювати переселенцям і мешканцям окупованих територій механізм зміни місця голосування, адже, відповідно до даних соціальних досліджень, більше 60% переселенців не знають, як вони можуть узяти участь у виборах. Тому, якщо кількість осіб з тимчасово окупованих територій, які подали заяви до ДРВ, за останні три тижні дійсно виросла втричі, це перемога, а не "ворожа схема", – каже вона.

Окрім того, експертка зауважує, що для зміни місця голосування особи, зареєстровані на тимчасово окупованих територіях,  не мають надавати інших документів, крім паспорта. "А це означає, що коли міністр каже про мешканців окупованих територій, то має на увазі осіб, які мають реєстрацію на цих територіях. А це в першу чергу переселенці", – пояснює Луньова.

Нагадаємо, цього року є можливість тимчасово змінити місце голосування. Центр інформації про права людини докладно писав про те, як це можна зробити. За період з 31 грудня 2018 року по 31 січня вже 6523 виборці змінили місце голосування, щоб обрати президента України за місцем фактичного перебування в день виборів 31 березня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: вибори Арсен Аваков переселенці
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини