Балух втратив 30 кілограмів за час голодування – адвокатка

Дата: 06 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Український активіст Володимир Балух, який 19 березня оголосив безтермінове голодування в СІЗО Сімферополя, втратив 30 кілограмів ваги.

Про це 6 червня на прес-конференції в Києві повідомила адвокатка Ольга Дінзе, передає Радіо Свобода.

“Балух оголосив голодування в кінці березня 2018 року. Наразі він уже майже два з половиною місяці голодує. Єдине – у нього дещо полегшений режим, після першого місяця голодування він перейшов на сухарі й кисіль, оскільки він схуд на 30 кілограмів. Ми починали його втрачати, і дякуємо архієпископу Клименту, який умовив його почати вживати хоч якусь їжу”, – розповіла Дінзе.

1 червня архієпископ Української православної церкви Київського патріархату Климент розповів про погіршення стану здоров’я Балуха.

19 березня Володимир Балух оголосив безтермінове голодування. Раніше правозахисники повідомляли про побиття та психологічний тиск на політв’язня.

Нагадаємо, ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Силовики стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе український активіст, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

16 січня 2018 року Роздольненський міський суд засудив українського активіста до трьох років і семи місяців колонії-поселення та штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Чоловіка взяли під варту під час засідання.

14 березня 2018 року Верховний суд Криму вилучив частину про закупівлю боєприпасів з вироку Балуху. Таким чином, покарання активісту зменшено з 3 років і 7 місяців до 3 років і 5 місяців.

Другу справу проти Балуха відкрили в серпні 2017 року, після того як він поскаржився на незаконні дії начальника Роздольненського ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) Валерія Ткаченка, який ображав і вдарив політв’язня. У відповідь на це Ткаченко подав свою скаргу, стверджуючи, що Балух неодноразово вдаряв його. Наразі українському активісту інкримінують ч. 2 ст. 321 Кримінального кодексу Російської Федерації – “Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter