Білорусу дали два роки за заклики повернути Крим Україні

Кирила Силивончика з Гомельської області засудили до двох років колонії-поселення за публікації в соцмережі, де він висловлював підтримку Україні і засуджував російську політику.

Як повідомляє білоруське видання "Наша Ніва", на суді була присутня лише адвокат Юлія Баронець, не було ані журналістів, ані родичів. За словами адвоката, це пов'язано з тим, що мама і брат хлопця живуть в селі далеко від Гомеля.

22-річного громадянина Білорусі Московський окружний військовий суд визнаний винним за статтею "Публічне виправдання тероризму чи публічні заклики до нього". У Росії справи за цією статтею підпадають під юрисдикцію військового суду, навіть якщо обвинувачений - цивільна особа. На даний час Кирило Силивончик продовжує перебувати в СІЗО Нижнього Новгорода. Він визнав свою провину і не буде оскаржувати рішення суду. Як зазначила адвокат, це найм'якший запобіжний захід у даній ситуації, оскільки Силивончик не має права на умовний термін через відсутність постійного місця проживання в Росії.

Кирило Силивончик має інвалідність третьої групи з дитинства. Він - комп'ютерний фахівець, і в Нижньому Новгороді працював системним адміністратором на одному з заводів. Молодий чоловік публікував на своїй сторінці в соцмережі малюнки і тексти на підтримку України. За даними прокуратури, він закликав "повернути Крим Україні". Видання "Наша Ніва" виявило серед його інтернет-публікацій малюнок, який міг лягти в основу обвинувачення: на ньому український солдат стоїть на російському прапорі і зав'язує у вузол шиї двоголового орла. На думку видання, в даному зображенні немає жодних закликів до тероризму.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Білорусь колонія-поселення Кирило Силивончик соцмережа
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини