“Була б людина, а злочин знайдеться“: правозахисники закликали українців не їхати на ЧС у Росію

Українські футбольні фанати є в групі ризику людей, якими охоче цікавитимуться силові органи Росії.

Про це розповів керівник аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Мартиненко, повідомляє "Главком". 

За його словами, поведінка фанатів у кращому разі буде нейтральною, але не такою, яка влаштовувала б російських правоохоронців. 

"Уболівальник може вигукувати свої кричалки на стадіоні, він може розгорнути прапор України, а після матчу ходити вулицями й емоційно ділитися враженнями, у тому числі й українською мовою. Це викличе зацікавленість, зокрема, і в націоналістично налаштованих росіян", – зауважив він.

За офіційними даними, більше 5 тисяч українських футбольних фанатів хочуть поїхати на чемпіонат світу з футболу до Росії.

"Ця цифра вболівальників викликає увагу. У кримінології є таке поняття як віктимність. Тобто людина стає жертвою злочину. Ця категорія наших уболівальників є надзвичайно вразливою, тобто віктимною", – підкреслив Мартиненко.

У свою чергу головна редакторка Euromaidan Press та учасниця кампанії Let My People Go Аля Шанда розповіла, що у футбольних фанатів з України є всі шанси поповнити списки бранців Кремля.

"Росія живе за сталінським постулатом "Була б людина, а злочин знайдеться", – сказала вона.

Не їхати до Росії на ЧС закликав і представник міністерства внутрішніх справ Олександр Соколовський. За його словами, відомство не зможе захистити своїх громадян на території РФ, якщо вони потраплять у інциденти, а тому фанати мають бути більш розсудливими в цьому питанні.

Про те, що Україна не зможе допомогти фанатам, які потраплять у Росії до силовиків, сказала заступниця голови правління Центру Громадянських свобод Олександра Романцова.

"Якщо футбольний фанат опиниться під пильним поглядом ФСБ, він повинен розуміти, що українські консули вже в роботі з іншими бранцями Кремля, і тому допомога прийде нешвидко. Зважаючи на деякі кейси, можна побачити, що консулам доводиться місяцями добиватися зустрічі в СІЗО з українськими громадянами. Українські в’язні Кремля розкидані по всій території РФ. Деяких ми не могли знайти по півроку", – зауважила вона.

Нагадаємо, що чемпіонат світу з футболу ФІФА стане 21-м в історії. Фінальний етап пройде з 14 червня по 15 липня 2018 року в Росії. З критикою проведення свята в РФ неодноразово виступали активісти, культурні діячі та політики.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія футбол Україна
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини