Чекання на відповіді: У Гаазі родини жертв MH17 встановили лавку перед посольством Росії

Дата: 16 Липня 2017
A+ A- Підписатися

У Гаазі рідні жертв катастрофи рейсу МН17 встановили лавку перед російським посольством для “очікування відповідальності” за збитий Боїнг.

Як пише Європейська правда,  на лавку пам’яті прикріплено меморіальну табличку з написом: “Чекаємо на відповідальність та повну ясність”. Нижче додано напис російською мовою: “Гуманність вища за політику”.

Впродовж години рідні жертв сиділи у парку. Вони вимагали від Росії “припинити грати в ігри”, розкрити правду про трагедію. Вони передали письмове звернення у російське посольство.

16 липня міністр закордонних справ Австралії Джуліа Бішоп закликала Росію співпрацювати у питанні судового переслідування причетних до катастрофи МН17, передає Радіо Свобода

Вона також закликала Росію виконати резолюцію 2166 Ради безпеки ООН, автором якої виступила Австралія.

Міністр закордонних справ Австралії Джуліа Бішоп

“Це заклик до всіх держав співпрацювати, щоб гарантувати, що ті, хто відповідає за вбивство, були притягнуті до відповідальності”, – зазначила глава МЗС Австралії.

Вона припускає, що винних у катасрофі судитимуть заочно, пише Reuters.

“Можливо, судовий розгляд проходитиме заочно”, – зазначила Бішоп, але не повідомила при цьому жодних деталей.   

Як відомо, країни, представники яких входять до Об’єднаної слідчої групи, ухвалили спільне рішення, що кримінальний процес у справі катастрофи рейсу MH17 буде розглядатись в суді у Нідерландах. До групи увійшли представники Австралії, Бельгії, Малайзії, України та Нідерландів.

Тим часом у незаконному збройному формуванні Донеччини зупинили “попереднє слідство” у справі про катастрофу рейсу МН17. 

“Після закінчення процедури передачі (уламків Boeing 777 і особистих речей пасажирів – ред.), за результатами якої складено відповідні протоколи, попереднє слідство у кримінальній справі призупинено”, – цитують у російському агентстві РІА Новости заяви так званої “генпрокуратури” формування. 

Також там заявили, що “кримінальну справу” за фактом аварії Боїнга бойовики відкрили у день авіакатастрофи”, а у листопаді 2014 року, вересні та жовтні 2015 року слідчі передали експертам з Нідерландів в присутності спостерігачів ОБСЄ фрагменти Boeing і особисті речі його пасажирів, знайдені на місці катастрофи.

Представники незаконного збройного формування кажуть, що політ МН17 знаходився у зоні відповідальності українських авіадиспетчерів і об’єктивну картину події можливо відновити тільки з урахуванням даних контролю, доступ до яких може забезпечити Україна.

Пасажирами рейсу MH17 були громадяни 10 країн

Нагадаємо, “Боїнг-777” авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН-17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), збили в небі над Донеччиною 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 осіб. Усі вони загинули.

Українська влада покладає провину за катастрофу на проросійських бойовиків, а ті у свою чергу звинувачують українську сторону. 

29 липня 2015 року Росія заветувала проект резолюції Ради Безпеки ООН щодо створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи малайзійського “Боїнга” над Донбасом. За документ проголосували 11 з 15-ти країн, що брали участь у голосуванні. Три країни – Китай, Ангола і Венесуела – утрималися. Президент України Петро Порошенко вважає, що Росія визнає свою провину в катастрофі літака “Боїнг-777” рейсу МН17, блокуючи створення трибуналу.

13 жовтня 2015 року Рада безпеки Нідерландів оприлюднила доповідь катастрофи Боїнга рейсу MH17. У доповіді йдеться, що літак був збитий ракетою з комплексу “Бук” з території, підконтрольної проросійським терористам на сході України. 

В іншій доповіді 5 червня Bellingcat оприлюднив фото “Бука 332”. Його зробили у парку техніки 53-ї бригади в селищі Маршала Жукова під Курськом, ймовірно, навесні 2013 року. У Росії кажуть, що не варто довіряти розслідуванню групи Bellingcat. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter