Через 3 місяці після випадку з дитиною на візку Національний цирк купив підйомник

Державне підприємство "Національний цирк України", де у лютому дискримінували дівчинку на візку, закупило за власні кошти підйомник, за допомогою якого до закладу зможуть дістатися люди з інвалідністю.

Як повідомили у прес-службі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, таким чином цирк відреагував на неодноразове звернення офісу омбудсмана з приводу усунення порушення прав людей з інвалідністю.

У цирку повідомили, що закупили та оплатили доставку підйомника 18 травня, але для встановлення й ефективного використання зазначеного обладнання необхідні додаткові роботи: укріплення стін та сходів, зведення (будівництво) фундаменту для підйомника та монтаж захисного огородження. Закінчення вказаних робіт заплановано на вересень 2017 року.

У прес-службі нагадали, що після публікацій про дискримінацію неповнолітньої відвідувачки цирку на візку працівники Секретаріату Уповноваженого здійснили виїзну перевірку, під час якої встановили, що приміщення Національного цирку України було спроектовано в 1960 році без урахування потреб маломобільних груп населення.

Зважаючи на вказане, Уповноважений внесла подання до міністра культури України, в якому наголосила, що Національний цирк України як заклад із національним статусом, надаючи культурні послуги дорослим та дітям з усієї України, має забезпечити рівні умови людям з інвалідністю для відвідування ними вказаного закладу.

Після цього аналогічне подання вносилось ще двічі, оскільки заходи, здійснені адміністрацією цирку, не забезпечували вимог антидискримінаційних норм.

Нагадаємо, 20 лютого Центр інформації про права людини зробив публікацію "У Національному цирку не пускають до залу дітей з інвалідними візками". У публікації йшлося про те, що у цирку від сім'ї дівчинки, яка користується інвалідним візком, вимагали залишити візок у гардеробі й через другий поверх по сходах проходити в зал на місця, розташовані на рівні 1-го поверху.

У коментарі з приводу ситуації Центру інформації про права людини представник офісу Уповноваженого президента України з прав людей з інвалідністю зазначив, що адміністрація Національного цирку порушує ратифіковану Україною Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю та Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

Адже згадані документи зобов’язують підприємства, установи та організації створювати умови для безперешкодного доступу людей з інвалідністю (у тому числі осіб, які використовують засоби пересування) до будівель та приміщень як зовні, так і всередині.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: діти дискримінація інвалідність Уповноважений Верховної Ради з прав людини
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини