Чернігівська прокуратура не бачить порушень прав пацієнтів психлікарні

Прокуратура повідомила, що примусові заходи у Левоньківській психіатричній лікарні не застосовуються, та спрямувала звернення представника омбудсмана до місцевого управління охорони здоров'я.

Про це йдеться у відповіді прокуратури Чернігівської області на звернення представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, керівника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Юрія Бєлоусова.

У документі стверджується, що "у зазначеному психіатричному закладі примусові заходи медичного характеру не застосовуються, категорія таких осіб не утримується".

Через те, що, на думку працівників прокуратури, "підстави для представництва інтересів громадян відсутні", звернення Юрія Бєлоусова "для усунення виявлених порушень" спрямоване до управління охорони здоров'я Чернігівської облдержадміністрації.

Нагадаємо, працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму та громадські монітори під час візиту до Левоньківської психіатричної лікарні виявили порушення прав пацієнтів. Пацієнти по 7-11 годин безкоштовно працюють на господарстві при лікарні, на харчування виділяється 6,56 грн на день, в результаті люди недоїдають і змушені купувати хліб за власний кошт. Постільна білизна дуже брудна, хворі не мають зубних щіток, у вуличному туалеті відсутні двері.

28 липня у Чернігові правозахисники протестували проти порушень прав пацієнтів лікарні. Учасники влаштували перформанс під прокуратурою Чернігівської області та управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації, якому підпорядковується психіатричний заклад.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: звернення місця несвободи НПМ Юрій Бєлоусов Левоньківська психіатрична лікарня Прокуратура Чернігівської області пацієнт
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини