Червоний хрест говорить про упередженість свого московського відділення

У Міжнародному комітеті Червоного хреста зазначили, що діяльність їхнього московського представництва не відповідає принципам нейтралітету, незалежності та незаангажованості.

Про це заявив президент комітету Петер Маурер сьогодні на прес-конференції  в Києві, повідомляє "Українська правда" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується питання щодо Червоного хреста в Москві, я не вважаю ці заяви і ту діяльність, яка здійснюється московським Червоним Хрестом, такою, що відповідає принципам нейтралітету, незалежності, незаангажованості, принципам, на яких базується діяльність МКЧХ", – сказав він.

Він поінформував, що звернувся до президента російського Червоного хреста з проханням звернути  на це увагу та дотримуватися цих принципів у діяльності представництва організації в Москві.

Як нагадує "Українська правда", наприкінці грудня керівник московського відділення Червоного хреста Ігор Трунов припустив, що в російських "гумконвоях" в Україну постачається зброя для бойовиків і що  в'їзд таких "гумконвоїв" є незаконним вторгненням в Україну. Заяви було зроблено ним на прес-конференції перед камерами, а також в інтерв'ю агентству "Укрінформ", яке зберегло відповідні аудіозаписи. Проте пізніше московський Червоний хрест і сам Трунов почали заперечувати факт таких заяв і подали в суд на ЗМІ, в тому числі і на "Українську правду", але суд відмовився розглядати цю справу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Червоний Хрест Петер Мауер Ігор Трунов
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини