“Цивілізований підхід має взяти гору”: законопроекту про штрафи за фейки для медіа пророкують провал

Дата: 20 Березня 2019
A+ A- Підписатися

У Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики прогнозують, що законопроект №10139 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у ЗМІ”, який може стати небезпечним інструментом для цензури та тиску на незалежні медіа, не включать до порядку денного парламенту.

Про це сказала заступник голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова в кулуарах парламенту у вівторок, повідомляє “Укрінформ”.

Законопроект, за словами Червакової, просто не пройде через експертизу комітету.

“Якщо він піде через комітет з питань правоохоронної діяльності, я не можу прогнозувати, який там розклад сил. Але я думаю, що цивілізований підхід і там має взяти гору. Тому мій прогноз, що цей законопроект не має шансів потрапити в зал, тому що по ньому буде негативний висновок комітету. Але навіть якщо він потрапить у сесійний зал, то я прогнозую з дуже великою вірогідністю, що навіть у порядок денний його не внесуть”, – зауважила вона.

Червакова нагадала, що раніше з подібними ініціативами виступали депутати від Партії регіонів: 

“Воли вносять в парламент VIII постмайданного скликання законопроекти про криміналізацію наклепу та ще й депутати з демократичних фракцій, які стояли на Майдані, це мене дивує і здається мені абсолютним дикунством”.

Як відомо, на початку березня народний депутат із фракції “Народний фронт” Ігор Лапін зареєстрував у парламенті законопроект, який пропонує ввести кримінальну відповідальність за навмисне чи випадкове поширення недостовірної інформації у ЗМІ й інтернеті та встановлює особливості захисту репутації кандидатів на виборах. На думку правозахисників, документ може стати небезпечним інструментом для цензури та тиску на незалежні медіа, адже, зокрема, кримінальна відповідальність за поширення недостовірних відомостей, у разі ухвалення законопроекту, наставатиме незалежно від того, чи ЗМІ свідомо поширили недостовірну інформацію, чи зробили ненавмисну помилку.

Також положення законопроекту перегукуються з ухваленим нещодавно в Росії пакетом законів, які запровадили відповідальність за поширення фейкових новин і неповагу до влади. Відповідно до них, Роскомнагляд здобув право блокувати сайти з недостовірними новинами і зневажливими постами на адресу органів державної влади.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter