Цього року в українських в'язницях померли 145 осіб

Протягом 3,5 місяців 2018 року в закладах позбавлення волі в Україні померли 145 осіб.

Про це повідомив на прес-конференції начальник Управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру у місцях несвободи Генпрокуратури В’ячеслав Свірець, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

"У 2018 році ми маємо 145 померлих в пенітенціарній системі. Це проти 175 померлих за такий же період минулого року", – зазначив Свірець.

Заступник міністра юстиції Денис Чернишов додав, що загалом минулого року в закладах пенітенціарної системи померли більше 500 осіб, з них приблизно 60 скоїли самогубство.

За словами Свірця, "ситуація, що склалася з наданням медичних послуг в пенітенціарній системі, була дуже близька до критичної", оскільки постійно спостерігалося зростання смертності.

"Це було пов’язано з різними чинниками – з ненаданням медичної допомоги засудженим, невчасним вивезенням до лікарні. Ми акцентували увагу з боку ГПУ, що лікарі мають лікувати, а не бути залежними від адміністрації. Великий ризик закладений в тому, що лікар залежний від начальника установи в питаннях заробітної плати, премії та інших", – додав представник Генпрокуратури.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини