Цьогорічний Docudays UA присвячений порятунку довкілля

XIV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходитиме в Києві з 24 по 31 березня в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), у кінотеатрах "Київ" (вул. Велика Васильківська, 19) та "Кінопанорама" (вул. Шота Руставелі, 19).

На цьогорічному Docudays UA глядачі побачать 94 фільми із 47 країн світу. Усього на фестиваль приїде 170 учасників і учасниць, з них – 76 іноземців, повідомили Центру інформації про права людини у прес-службі фестивалю.

Тема й центральна кінопрограма фестивалю цього року – Чотири градуси – про перших посланців глобального потепління в стрічці "ТулеТувалу", небезпечні наслідки індустрії тваринництва у "Великій рогатій змові", соціальні структури монгольських провінцій у "Демоні скорботи", зухвалі акції лабораторії The Yes Men і про те, що екологічне – це завжди політичне, у фільмі "Коли два світи зіштовхуються".

Відкриває Docudays UA фільм про знаменитий дует екоактивістів "The Yes Men: Згодні бунтують" (реж. Лора Нікс, Енді Бічлбаум, Майк Бонанно).

Традиційно фільми на Docudays UA змагатимуться в конкурсах: DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВА й DOCU/КОРОТКО. Уже вдруге на фестивалі відбудеться національний конкурс DOCU/УКРАЇНА.

Кожну конкурсну програму оцінює окремий склад журі, до якого входять зарубіжні та українські експерт(к)и та документаліст(к)и. Свого переможця, як завжди, оберуть студентське журі та глядачі.

10 програм складають цьогорічну позаконкурсну частину Docudays UA. DOCU/ХІТИ традиційно презентують фільми-фаворити міжнародних фестивалів, серед яких – номінант на премію "Оскар" "Я не твій негр" (реж. Раул Пек).

Окрім цього, на глядачів чекає особлива програма "Майстри", що представить фільми видатних документалістів – Сергія Буковського, Аудрюса Стоніса, Мірослава Янека, Павела Лозінського та Міхаеля Ґлавоґґера.

Сміливість, свобода, краса – основні мотиви фільмів програми "Три речі, які я не знаю про неї".

Жінки-режисерки звертають увагу на речі, які часто вислизають із нашої уваги через засилля стереотипів та упереджень щодо ролі та місця жінки в соціумі.

DOCU/ART об’єднає швейцарських музикантів-експериментаторів, які видобувають звуки для свого мистецтва на звалищах; китайських "ван гогів", які роками створюють копії, не бачивши оригіналу; та документальне полотно про постапокаліпсис.

Зворушливі історії про дорослішання в традиційній програмі DOCU/ЮНІСТЬ – для кінопереглядів усією сім’єю.

Цьогорічний географічний фокус – країни Скандинавії! DOC НА КРИЖИНІ – монументальне полотно про робітників, історія взаємодій із "природніми стихіями" в житті людини та казка про шлях від ув'язнення за подружню зраду до свободи.

Програма про споживання ПОКОЛІННЯ C. розповідає: чим буде харчуватися людина через 30 років і які на смак хробаки? Чим загрожує людству такий звичний для нас одяг, як джинси? Як знайти в капусті "гусінь комунізму"?

Також запрошуємо до ЖИВОЇ БІБЛІОТЕКИ. Щороку це унікальні досвіди й важливі розмови про іншування, політику, сім’ю, роботу, стосунки. Це простір, де книжками є реальні люди, стосовно яких існують упередження в суспільстві.

Спеціальні покази

Цього року Docudays UA запрошує на спеціальний показ документальної стрічки "Процес. Російська держава проти Олега Сенцова" режисера Аскольда Курова.

Спільно з Національним центром Олександра Довженка відбудеться презентація DVD-видання "Чорнобиль [не]видимий" та дискусія за участі експертів та експерток.

Фотовиставки на Docudays UA-2017

Із 25 по 31 березня на третьому поверсі Будинку кіно триватимуть дві фотовиставки – #EverydayClimateChange та #Ecooko. EverydayClimateChange – волонтерський активістський проект, покликаний демонструвати щоденні свідчення зміни клімату на всіх континентах. Це Інстаграм-акаунт, де беруть участь кілька десятків професійних фотографок і фотографів з усього світу і через свої пости засвідчують у конкурсі Інстаграм-фото #Ecooko, що проблема зміни клімату існує.

Цей проект надихнув команду фестивалю провести конкурс Інстаграм-фото #Ecooko та спробувати розібратися, що відбувається з довкіллям України сьогодні. На фотовиставках буде представлено вибрані фотографії з проекту EverydayClimateChange, а також найкращі роботи з конкурсу #Ecooko. Серед його фіналістів та фіналісток будуть відібрані переможці, які отримають спеціальні призи від команди та партнерів фестивалю. Нагороди вручатимуть під час церемонії закриття Docudays UA 30-го березня.

Екоакції на Docudays UA-2017

Компола. На час фестивалю Docudays UA на внутрішньому подвір’ї Будинку кіно буде встановлено компостер для органічних відходів ресторану "Вавилон". Після завершення фестивалю компостер "переселиться" до гімназії "Києво-Могилянський колегіум" в м. Києві, що подавала заявку на встановлення компостера, але не має достатньо коштів, щоб його придбати.

Спільно з ініціативою "Україна без сміття" на фестивалі буде встановлено 12 контейнерів для сортування відходів на папір, упаковку, скло, залишкове сміття.

Каталоги та програмні буклети Docudays UA буде надруковано на папері із сертифікатом FSC1 , а фестивальний гід – на 100% переробленому папері.

Сувенірна продукція фестивалю включатиме: upcycling-торбинки, виготовлені з минулорічних банерів; багаторазові екоторбинки для продуктів від "Своя тара"; олівці та блокноти з переробленого паперу; фестивальні торбинки, створені методом апсайклінгу швейним кооперативом ReSew.

26 березня з 11:00 до 17:00 на першому поверсі Будинку кіно спільно з проектом "Екологічні інвестиції" триватиме акція "Не викидай! Утилізуй!": безкоштовний збір відпрацьованих ламп, батарейок, градусників тощо.

До Дня Землі, 25 березня, о 12:00 Docudays UA запрошує всіх охочих на майстер-клас з велосипедної їзди в місті й лекцію про права велосипедистів від Асоціації велосипедистів Києва.

Окрім цього, у цей день фестиваль готує акції для тих, хто приїде на кінопокази на велосипедах. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Docudays UA
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини