Дані мешканки Ялти, яку звинувачували за репост, прибрали з російського “списку екстремістів”

Дані жительки Ялти Еліни Мамедової, проти якої російські силовики відкривали кримінальну справу за репости декількох записів у соцмережі "ВКонтакте", видалили з російського "Переліку терористів і екстремістів".

Відповідна інформація опублікована на сайті Росфінмоніторингу, повідомляє "Крим.Реалії".

Кримінальну справу проти Еліни Мамедової закрили 17 січня.

Адвокат міжнародної правозахисної групи "Агора" Олексій Ладін 9 січня скерував клопотання слідчому про припинення кримінального переслідування стосовно Мамедової за ч. 1 ст. 282 Кримінального кодексу Росії у зв'язку з відсутністю в її діях складу злочину.

Раніше в Кримській правозахисній групі зазначали, що кримчани, яким російські суди винесли вироки за "екстремізм у соцмережах", зможуть вимагати перегляду справ після підписання президентом Росії Володимиром Путіним закону "Про внесення зміни до статті 282 Кримінального кодексу Російської Федерації".

Еліну Мамедову затримали співробітники ФСБ Росії після обшуку в її будинку в Чехово (Ялта) у червні 2018 року.

Проти Мамедової порушили кримінальну справу за ч. 1 ст. 282 Кримінального кодексу Росії за кілька репостів у соціальній мережі "ВКонтакте", датованих 2014 і 2015 роками.

У Криму після окупації російські силовики затримують і арештовують активістів і журналістів за російською статтею про екстремізм. Статтю 282 найчастіше висувають за лайки й репости в соцмережах, висловлювання в інтернеті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Крим репресії в Криму
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини