ДБР почало розслідування фактів катувань у Бердянській колонії

ДБР розслідує можливі факти зловживань з боку посадових осіб Бердянської виправної колонії №77, де нещодавно зґвалтували ув'язненого. 

Про це повідомляє прес-служба відомства у Facebook.

Розслідування почали за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтями 127 ч. 2 (катування групою осіб), 365 ч. 2 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), 364 ч. 2 (зловживання владою або службовим становищем), 189 ч. 2 (вимагання, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища).

Водночас у Державному бюро розслідувань спростували інформацію, що поширювалась у медіа, щодо участі керівника теруправління ДБР у Мелітополі в проведенні перевірки дотримання законності в Бердянській виправній колонії №77.

"За повідомленнями у ЗМІ, перевірка не виявила жодних порушень. Наголошуємо, що вказана інформація не відповідає дійсності, оскільки Державне бюро розслідувань не наділено повноваженнями проведення подібних перевірок, тому керівник теруправління участі у подібних заходах не брав", – наголосили вони. 

Нагадаємо, що нещодавно стало відомо про зґвалтування 23-річного ув'язненого в Бердянській виправній колонії №77. Правозахисники неодноразово називали цю установу одним з найжорсткіших закладів пенітенціарної системи в Україні. У 2015 році там жорстоко побили дванадцятьох новоприбулих засуджених. Вони не отримали медичної допомоги, а співробітники колонії тиснули на них. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: катування Бердянська виправна колонія №77 ДБР
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини