Денісова просить Росію розповісти про стан здоров’я Сенцова

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова надіслала листа раднику президента Росії Михайлу Федотову з проханням розказати про актуальний стан здоров'я політв'язня Олега Сенцова, який тримає голодування в російській колонії вже понад 60 днів.

Про це вона повідомила у Facebook.

Вчора адвокат Сенцова Дмитро Дінзе розказав, що стан українського режисера погіршився.

"Він виглядає ще гірше, ніж минулого разу. Дуже блідий. Ходить сам. Приблизно тиждень тому в нього була друга криза зі здоров'ям", – зауважив тоді він.

У зв’язку з заявою Дінзе Денісова вирішила вчергове направити до Росії прохання щодо Сенцова.

"Мною отримані відомості про значне погіршення самопочуття Олега Сенцова, який оголосив безстрокове голодування 14 травня 2018 року та дотримується його вже 68-й день. Я прошу проінформувати мене про дійсний стан здоров’я Олега Сенцова та надати відповідні підтверджуючі документи", – написала Омбудсман.

Разом з листом до Росії Уповноважена відправила звернення до Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда, Верховного комісара ООН з прав людини Зейд Раад аль Хусейна та до Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович із проханням сприяти терміновому незалежному медичному обстеженню Сенцова українськими та іноземними лікарями, а також сприяти його звільненню на гуманітарних підставах.

У свою чергу російська колега Денісової Тетяна Москалькова повідомила у своєму Instagram, що поспілкувалась із Сенцовим. 

"Розмовляла з Олегом Сенцовим в режимі відеоконференції. Майже півгодини говорили про стан його здоров’я, про те, як він спілкується з рідними та сім’єю. Олег розповів, що веде електронну переписку з мамою, а право на дзвінки використовує для спілкування з сестрою, багато читає, зазначив, що в колонії хороша бібліотека. Нещодавно у ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що Сенцов знаходиться мало не в критичному стані, але він сам сьогодні сказав, що в цьому питанні часто згущують фарби", – написала вона. 

Раніше російська Омбудсман вже називала голодування Сенцова "лікувальним"

Олег Сенцов – український режисер, якого російський суд засудив до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. 14 травня Сенцов оголосив безтермінове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

Пізніше його підтримали інші українські політв'язні, які знаходяться в Росії. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Олег Сенцов голодування Людмила Денісова
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини