Депутат Березюк оголосив голодування через невирішення проблеми сміття у Львові

Дата: 19 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Народний депутат, лідер фракції “Самопоміч” Олег Березюк оголосив голодування через невирішення протягом року проблеми із вивозом сміття у Львові і “знущання над людьми”.

Про це він заявив в ефірі каналу “112 Україна” в понеділок.

Березюк має намір проводити голодування на Банковій під стінами адміністрації президента. Він стверджує, що  команда президента Петра Порошенка чинить спротив міському голові Львова Андрію Садовому у вирішенні проблеми зі сміттям. 

На думку Березюка, влада має “перестати знущатися над людьми”: “Президентська адміністрація це почала, вона має це закінчити. Тому що прем’єр-міністр виглядає залежним. Цей план лежить (у влади) рік”.

Березюк вважає, що причиною невирішення проблеми є “нечесна конкуренція та використання деспотичних інструментів проти людей”.

“Я тут буду ночувати. Я буду тільки вживати воду – а далі все залежить від президента і прем’єр-міністра. Якщо вони є посадові особи держави, де людина і її здоров’я мають цінність, то все буде добре. Якщо ми в деспотичній державі, то тоді не треба брехати про європейські цінності, можливості і шлях”, – сказав депутат.

Він пояснив, що відвідав Львів і вирішив, що далі так тривати не може.

“Минулого тижня був у Львові, багато ходив вулицями, слухав, дивився, відчував. Так не можна робити з людьми. Якщо впаде Львів, вони знищать Україну. … Як лікар, я походив, як людина, я подивився, як народний депутат, я маю обов’язок щось робити. За рік я побачив деспотичну владу, яка глуха. Якщо страждають львів’яни, постраждає й Україна. Якщо страждають львів’яни, я також буду страждати”, – зазначив голова парламентської фракції.

Він також зазначив, що сьогоднішнє публічне звернення прем’єр-міністра Володимира Гройсмана до мерів міст з проханням допомогти Садовому, якщо той попросить прийняти сміття свого міста, – це “цинічне хамство”.

“Єдиний великий полігон на Львівщині, який обслуговував як місто Львів, так і чотири райони, був закритий згідно з поданням прокуратури рішенням суду. Держава, забравши полігон, має надати альтернативні полігони – а не спонукати і просити. Рішенням комісії з надзвичайних ситуацій чи РНБО”, – сказав Березюк.

За його словами, мера Львова поважають інші мери і протягом року вони погоджувалися приймати сміття, але потім вони отримували погрози через правоохоронні органи.  

“Кажуть: “Хочеш, щоб тобі таке  було – приймай далі, не хочеш – знайди можливість не приймати. Одна рука дає, інша забирає”, – заявив Березюк.

На його думку, держава має визначити місця для полігонів – наприклад, рішенням Ради національної безпеки й оборони.

“Їх треба 20, 30, 40 – для того, щоб раз на тиждень чи раз на день, залежно від кількості сміття. І це треба підписати на 3-5 років, бо питання не вирішиться швидко”, – сказав лідер фракції “Самопоміч”.

Він наголосив, що навіть будівництво заводу за кошти міста чи інвесторів – це процес, який на 80% залежний від дозвільних процедур держави.

“Львів ще до пожежі мав домовленості з Європейським інвестиційним банком. Ці пропозиції до сьогодні лежать у Кабміні не вирішені”, – додав Березюк.

Відомо також, що сьогодні влада Львова вчергове звернулася до президента Петра Порошенка і прем’єра Володимира Гройсмана з проханням ввести на території міста режим надзвичайної екологічної ситуації через проблеми з вивезенням сміття. Про це у Facebook повідомив мер міста Андрій Садовий.

Він зазначив, що попередні аналогічні звернення були проігноровані.

“Вершина цинізму – це облава поліції та вилучення документів і всіх попередніх протоколів комісії НС. Тим часом у місті 8500 тонн невивезених ТПВ (це 850 вантажівок), які нікуди вивозити. Ситуація критична”, – додав мер.

Як відомо, проблему львівського сміття загострила пожежа на Грибовицькому звалищі в травні 2016 року, після якої на полігон припинили відвантажувати відходи. Львівська влада намагалася домовитися про вивезення сміття до інших регіонів, але наразилася на протести мешканців. Через ситуацію зі сміттям діяльність міського голови було піддано критиці з боку президента і прем’єра.

Наприкінці травня львівським комунальникам довелося прибирати з вулиці Кондукторської імпровізовану барикаду з сміття. Її спорудили незадоволені жителі міста. Протестували напередодні 28 травня, коли виповнився рік з моменту катастрофи на Грибовицькому сміттєзвалищі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter