Депутати можуть реабілітуватися, ратифікувавши Римський статут

Дата: 16 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисні організації, члени Платформи “Правозахисний порядок денний”, звернулися персонально до кожного із народних депутатів, які голосували 16 січня минулого року за закони про диктатуру, із закликом реабілітуватися та ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду. 

Вони нагадали народним обранцям про те, що публічно закликали бойкотувати ці закони, які обмежують фундаментальні права та свободи громадян. 

Так, одразу після ухвалення диктаторських законів на прес-конференції координаторка Євромайдан SOS Олександра Матвійчук заявила: 

Прийняття цього закону означає, що правляча коаліція дуже боїться, що в них немає інших способів зупинити мирний протест, і що вони не знають, як інакше зберегти владу, навіть маючи величезний адмінресурс у своїх руках. З огляду на  це правозахисні організації видали заяву, в які  зазначили, що прийняття цього законопроекту – це, по суті, акт проголошення війни громадянському суспільству і ми, як представники правозахисних організацій, в цій війні, не нами початій, не збираємося іти на капітуляцію. Ми закликаємо бойкотувати ці закони”. 

Водночас, представники Платформи вважають, що кожна людина має шанс реабілітуватись, і пропонують народним обранцям цим шансом скористатися та ухвалити зміни до статті 124 Конституції України для ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду. 

Ратифікувавши Римський статут, депутати  створять запобіжник від повторного скоєння в Україні найтяжчих злочинів у сфері міжнародного права – злочинів проти людяності, геноциду та військових злочинів, – каже голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик. – Цього від депутатів чекають не тільки мільйони українців, але й міжнародні організації – Євросоюз та ООН“. 

Ніхто із нас досі не убезпечений від того, що знову буде змушений вийти на мирний протест, якщо раптом влада стане на шлях обмеження прав та свобод кожного. Але ми хочемо мати гарантію, що більше ніколи в історії України жодній правлячій коаліції, незалежно від кольорів та відтінків, не прийде в голову розстрілювати беззбройних людей“, – стверджують представники Платформи “Правозахисний порядок денний”. 

Разом зі зверненням правозахисники надіслали по примірнику Римського статуту кожному із депутатів, що голосували за диктаторські закони 16 січня. 

Інформаційна довідка

Платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу, аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр Громадянських Свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Будинок прав людини в Києві, Центр “Соціальна Дія”, Проект “Без кордонів”, Євромайдан SOS.

Римський статут МКС вступив в силу 1 липня 2002 року, тим самим ввів у дію юрисдикцію МКС. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Після ратифікації Римського статуту Україною, Міжнародний Кримінальний Суд володітиме юрисдикцією щодо притягнення до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або по відношенню до громадянина цієї держави.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter