Депутати попередньо дозволили трансплантувати органи

Верховна Рада у першому читанні прийняла закон 2386а-1 щодо трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини.

За відповідне рішення проголосували 243 депутати, передає "Українська правда". 

Перед голосуванням одна з авторів документу Ольга Богомолець заявила, що цей закон дозволить залишити в країні 326 млн гривень, які сьогодні держава віддає для лікування дітей за кордоном.

Також вона додала, що донорами ставатимуть лише ті люди, які за свого життя напишуть заяву про згоду на вилучення своїх органів у разі смерті для порятунку іншої людини.

Згідно з пояснювальною запискою, "розробленню проекту закону сприяв високий рівень смертності серед осіб, які могли б вижити за умов трансплантації органів від померлих донорів".

"Вже сьогодні у розвинених країнах світу трансплантація стала стандартом лікування багатьох патологій, а за прогнозами експертів у середині третього тисячоліття 50% хірургічних операцій будуть пов’язані з пересадкою органів людини", – йдеться у документі.

Автори також вважають, що однією з основних причин гальмування розвитку в Україні даного напрямку медицини є відсутність необхідної кількості органів для трансплантації.

За попередніми підрахунками, в Україні щорічно гине від 40 до 60 потенційних донорів на 1 млн населення, що становить близько 3 тисячі донорів, які могли б врятувати життя 10 тисячам хворим.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: реформа медицина охорона здоров'я трансплантація
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини