Держприкордонслужба перевіряє заяви про затримання українця в Криму

Дата: 11 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко повідомив, що прикордонне відомство перевіряє інформацію про затримання в окупованому Криму громадянина України.

“У нас немає юридичних і фактичних відносин із країною-агресором на цій ділянці… Крим – це Україна, він тимчасово окупований Росією. У зв’язку з цим ніяких відносин із російськими прикордонниками або спеціальними службами Росії на цій ділянці немає”, – розповів Назаренко журналістам, коментуючи заяву російської прикордонної служби про затримання громадянина України в Криму, оприлюднену в російських ЗМІ.

За його словами, Держприкордонслужба перевіряє всю інформацію в ЗМІ, яка іноді виявляється і фейковою.

“Зокрема, ми перевіряємо і цю інформацію”, – передає його слова “Інтерфакс-Україна”.

При цьому голова Держприкордонслужби зазначив: “Я вважаю, що людина перетнула цю ділянку адмінмежі. І якщо їхав із нашої території, то його було пропущено абсолютно законно, і та література, яка вважається законною та є у громадян України, для наших громадян не є ніяким порушенням, а якщо дійсно таке було, і російські прикордонники або інші представники, ФСБ… Зараз в усіх, хто їде за кордон на територію Росії або анексовані ділянки, у них є певні ризики, що стосовно них із боку ФСБ здійснюватимуться якісь заходи”.

За словами Назаренка, є численні приклади таких випадків.

“В усякому разі ні я, ні мої колеги на територію Росії в’їжджати не будемо, і раджу громадянам України мати здоровий глузд і в цей складний період утриматися від поїздок, які можуть призвести до якихось дій стосовно них із боку представників спеціальних служб РФ”, – додав він.

11 жовтня вранці російські ЗМІ повідомили про затримання на пункті пропуску “Джанкой” в окупованому Криму 34-річного громадянина України, серед речей якого було виявлено книгу “лекцій екстремістського змісту, а також видання, що входить до списку літератури, забороненої на території Росії”.

У повідомленні не конкретизується, про яку саме літературу йдеться.

Нагадаємо, 30 вересня ФСБ затримала власного кореспондента “Укрінформу” у Франції Романа Сущенка в Москві, де він перебував із приватним візитом. Його звинуватили у шпигунстві, заявили, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. ГУР категорично спростовує цю інформацію, а в інформагентстві “Укрінформ” вважають затримання Сущенка спланованою провокацією проти України.

10 серпня ФСБ Росії заявила, що в Криму затримано громадянина України Євгена Панова. Спецслужба назвала його одним із організаторів терактів, що нібито готувались в окупованому Криму.

За свідченнями правозахисників, Панова катували кілька днів, після чого він обмовив себе на відео,  записаному спецслужбами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter