Аби не допомагав журналістам викривати корупцію? Директору YouControl обрали запобіжний захід

Шевченківський райсуд Києва обрав засновнику аналітичного онлайн-сервісу YouControl Сергію Мільману запобіжний захід у вигляді застави на суму 51 тисяча гривень.

Про це повідомляє "Громадське радіо".

 

Сергія Мільмана підозрюють у "несанкціонованому втручанні в роботу комп’ютерів" – ч. 2 ст. 361 КК України (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку).

У ході судового розгляду сторона обвинувачення заявила, що компанія YouControl мала укласти договір з інформаційними системами Мінюсту. На думку обвинувачення, отримуючи дані безкоштовно, компанія завдала збитків державі на понад 5 мільйонів гривень. Саме тому обвинувачення, враховуючи доходи компанії, просило заставу у 6,5 мільйонів гривень.

Водночас захист заявив про те, що вважає підозру надуманою, оскільки, згідно з законом про доступ до публічної інформації, доступ до реєстрів Мінюсту є безкоштовним.

Сам Сергій Мільман зазначив, що вважає цю справу проявом тиску СБУ з метою зробити компанію контрольованою.

Раніше журналіст Дмитро Гнап також заявляв про те, що підозра засновнику YouControl – політично мотивована, оскільки системою користуються журналісти для розслідування корупційних справ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: свобода слова СБУ тиск на активістів
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини