Дискусія: "Система реєстрації місця проживання в Україні: виклики для суспільства та наслідки для держави"

Запрошуємо Вас долучитися до дискусії, що відбудеться 11 листопада з 11:00 до 12:30 в Українському Кризовому медіа-центрі (Київ, вул. Хрещатик, 2, Український дім).

Інтро до події:

Чинна система реєстрації місця проживання в Україні досі не відповідає потребам сучасного суспільства. Вона є заскладною й обтяжливою як для кінцевого споживача, так і для загальної системи державного управління в цілому.  

Про це свідчить той факт, що більше третини усього населення в Україні не мешкає за місцем реєстрації, що вказане за паспортом. Але разом з тим, не реєструється за місцем фактичного проживання. Через що не може реалізувати більшу частину своїх соціально-економічних, трудових та політичних прав.

Перша причина цього – складність та бюрократичність самої процедури реєстрації. Друга причина пов’язана з орендою житла: тіньовий ринок оренди житла; страх втратити житло через необізнаність у законодавстві, зокрема, що стосується права власності.

Що тягне за собою така складність системи? Які наслідки для населення і в чому полягає негатив для самої держави?

Спікери:

  • Анастасія Фітісова, аналітик CEDOS think tank;
  • Андрій Солодько, аналітик CEDOS think tank;
  • Віктор Тимощук, експерт ГО "Центру політико-правових реформ";
  • Тетяна Печончик, голова правління ГО "Центру інформації про права людини";
  • Олександра Слободян, аналітик CEDOS think tank;
  • Людмила Янкіна, керівник проекту, ГО "Центр інформації про права людини".

Під час події буде представлено рекомендації з удосконалення процедури реєстрації місця проживання, складені на основі аналізу, проведеного Аналітичним центром CEDOS.

Дослідження проведено в межах ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яка реалізується МФ “Відродження” у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Контакти для акредитації:

Алла Гузій, +38 093 085 31 37, allaguziy@gmail.com

Аналітичний центр CEDOS (раніше Центр дослідження суспільства) – незалежний, позапартійний, некомерційний аналітичний центр, який досліджує державну політику та суспільні процеси у сферах освіти, міграції та міського розвитку з метою формування прогресивних інституцій та посилення участі громадян у прийнятті рішень. www.cedos.org.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: паспорт реєстрація
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини