Дискусія “Вимушені переселенці України: Рік перший”

Дата та час події: 26 Березня 2015, 14:00
A+ A- Підписатися

26 березня о 14:00 в Білій залі Будинку кіно (Київ, вул. Саксаганьского, 6) відбудеться відкрита дискусія “Вимушені переселенці України: Рік перший”.

Громадські діячі разом з представниками влади обговорюватимуть потреби і проблеми тих, хто був змушений покинути домівку через окупацію Криму та війну на Сході України.

Організатор події – Ресурсний Центр для вимушених переселенців, модератор дискусії – Максим Буткевич.

У новітній історії України ніколи не було внутрішньо переміщених осіб (ВПО або ж вимушені переселенці). Але минулого року окупація і війна змусили людей тікати з окупованих територій, намагаючись вберегти себе і своїх близьких, або ж внаслідок знищення ще донедавна “малої батьківщини”. 

За рік ситуація з вимушеними переселенцями набула катастрофічних масштабів: лише за офіційними даними в Україні наразі понад 1,1 млн. внутрішньо переміщених осіб. Її визнають найбільшою подібною кризою в Європі з часів Другої світової війни. 

Питання до обговорення: 

– чи справді  протягом року вимушеним переселенцям допомагають здебільшого громадські організації та волонтерські ініціативи, а не урядові структури?

– чи допомагає влада облаштувати громадянам нове життя у зв’язку з переїздом?

– чому правозахисні організації критикують рішення уряду?

– чого бракує зараз вимушеним переселенцям?

– як можна допомогти вимушеним переселенцям? 

Відповідатимуть на ці питання представники й представниці ініціатив, які допомагають внутрішньо переміщеним особам та взаємодіють через Ресурсний центр для вимушених переселенців, а також – представниця Офісу Омбудсмана України.

Учасники презентуватимуть проміжний звіт про ситуацію з переселенцями в Україні станом на 1 березня 2015 року та інформаційний ресурс pereselennya.org, присвячений проблемам внутрішніх переселенців. 

Учасники дискусії: 

Жанна Лук’яненко – представниця Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

ВБФ “Право на захист”;

ГО “Крим-СОС”;

ГО “Центр зайнятості вільних людей”;

громадська ініціатива “Восток-СОС”;

Українська Гельсінська спілка з прав людини;

ГО “Центр громадянських свобод”;

ГО “Центр Соціальна Дія”;

проект “Без кордонів”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter