Діти у психоневрологічних інтернатах Луганщини потребують евакуації

У Краснодоні та Ровеньках Луганської області у психоневрологічних інтернатах перебуває близько 150-200 важкохворих дітей, що потребують евакуації.

Про це розповів у інтерв'ю голові Центру інформації про права людини Тетяні Печончик для "Української правди" Юрій Бєлоусов, що керує департаментом з питань реалізації Національного превентивного механізму в Офісі Омбудсмана.

"На непідконтрольній території залишилося 39 закладів соціального захисту, з них 21 інтернат, 18 територіальних центрів соціального обслуговування, переважно для людей похилого віку, які самостійно не можуть обслуговувати себе і у яких немає родичів", - говорить Юрій Бєлоусов.

Загальна кількість осіб, які там перебували, – близько 4500, з них 1700 – це хворі, які не можуть за собою доглядати. При цьому немає даних про те, скільки їх залишилось зараз.

За словами Юрія Бєлоусова, в Горлівському інтернаті для людей з інвалідністю частину підопічних евакуювали, але близько 20 таких лежачих хворих не встигли вивезти. З них 19 людей вже померли. 

"Серед інтернатних закладів найважча ситуація в Краснодоні і Ровеньках Луганської області. Там психоневрологічні інтернати, де перебувають важкохворі діти. Ми постійно про них говоримо і хочемо їх забрати, але поки що не виходить. Там близько 150-200 дітей. Це діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування", - зазначає Юрій Бєлоусов.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: місця несвободи НПМ психоневрологічний інтернат діти-сироти Юрій Бєлоусов
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини